Nový Ford Ka: malý Focus se čtveřicí dveří?

Podle interních zdrojů v automobilce Ford bude nová generace Ka zcela odlišná. Otázkou je, zda novinku nazývat novou generací Ka, či zcela novým vozem. Dostane nové jméno (že by A-Max?), nový vzhled - má jít o zmenšeninu Focusu vč. detailů jako zadní světla ve sloupku - a hlavně druhou dvojici dveří. Zkrátka Ka už nebude Ka, jaké známe nyní. Rozdíly mezi generacemi budou údajně takové, jako mezi Escortem a Focusem.

Nové Káčko bude postaveno na platformě nové Fiesty. Ford slibuje špičkové jízdní vlastnosti, čemuž nemáme důvod nevěřit. Pod kapotou si mají najít místo motory s objemy 1.0 a 1.25 l. Pokud by bylo nové Ka stejně úspěšné jako to staré, může si automobilka mnout ruce; v roce 2002 bylo Ka na prvním místě v evropských prodejích ve své třídě.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků