Nový Ford Ka: malý Focus se čtveřicí dveří?

Podle interních zdrojů v automobilce Ford bude nová generace Ka zcela odlišná. Otázkou je, zda novinku nazývat novou generací Ka, či zcela novým vozem. Dostane nové jméno (že by A-Max?), nový vzhled - má jít o zmenšeninu Focusu vč. detailů jako zadní světla ve sloupku - a hlavně druhou dvojici dveří. Zkrátka Ka už nebude Ka, jaké známe nyní. Rozdíly mezi generacemi budou údajně takové, jako mezi Escortem a Focusem.

Nové Káčko bude postaveno na platformě nové Fiesty. Ford slibuje špičkové jízdní vlastnosti, čemuž nemáme důvod nevěřit. Pod kapotou si mají najít místo motory s objemy 1.0 a 1.25 l. Pokud by bylo nové Ka stejně úspěšné jako to staré, může si automobilka mnout ruce; v roce 2002 bylo Ka na prvním místě v evropských prodejích ve své třídě.

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků