Nový Ford Ka již žije, ale pouze v Brazílii

Ačkoli je Ford Ka stále ve stadiu rozsáhlého testování, v Brazílii již zná svou konečnou podobu. Pokud se ale těšíte, že konečně poznáte pravou tvář nové generace, zklameme vás. Ta brazilská totiž bude zcela jiná, dá se říct, že podle poslední filozofie Fordu i více usedlá. Pod kapotou se v Brazílii objevily jednotky o objemu 1,0 litru s výkonem 54 kW/73 k, náročnější zákazníci mohou upřednostnit šestnáctistovku s výkonem 80 kW/109 k.

Doufejme jen, že u evropské podobý „káčka” automobilka vsadí na svůj kinetický design. Poslední generace byla hodně odvážná, ale právě proto rozdělila motoristy na dvě skupiny – jedna malý vůz milovala (hlavně ženy), druhá pro jeho tvary nenáviděla. Nezůstává nám nic jiného, než si počkat na první oficiální snímky evropské verze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Ford Ka určen pro brazilský trh

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků