Nový Ford F-150 oficiálně: Je praktičtější a nově také s hybridním motorem 3.5 V6

Ford představuje v pořadí již 14. generaci svého populárního pick-upu. S novinkami nešetřil.

Jeden z nejprodávanějších automobilů světa přichází v nové generaci, která se možná po stránce designu nezdá natolik jiná, vylepšení ovšem skrývá celou řadu. Jde o nejaerodynamičtější F-150 vůbec, v mřížce chladiče najdete aktivní žaluzie a pro optimalizaci proudění vzduchu a snížení odporu byl přepracován i tvar kabiny a ložné plochy. Karoserie je pak vytvořena z ještě odolnější hliníkové slitiny.

Pustit ruce z volantu Fordu bude možné už příští rok. První bude Mustang Mach-e

Pustit ruce z volantu Fordu bude možné už příští rok. První bude Mustang Mach-e

Plno novinek přichází v interiéru, kde se objevuje standardně digitální přístrojový štít, zatímco nový infotainment může ve vyšších výbavách používat až 12,3palcovou obrazovku. Systém SYNC 4 zvládá aktualizace on-line, podporuje rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. Po stránce luxusní výbavy lze zmínit například prémiový audiosystém Bang & Olufsen s celkem 18 reproduktory.

Pro stránce praktičností se zase hodí široký středový tunel, který může s volitelnými rozkládacími díly fungovat jako pracovní stolek. V kanceláři na kolech se můžete i vyspat, jelikož kompletně sklopitelná sedadla ve výbavě také nechybí.  

TEST Ford Mustang 5.0 GT Convertible: Můžu si ho nechat až do října?

TEST Ford Mustang 5.0 GT Convertible: Můžu si ho nechat až do října?

Ostatně jako pracovní plocha s mnoha vychytávkami mohou být použity i páté dveře ložné plochy a k ruce bude i poslední palubní generátor umožňující napájet hned několik nástrojů či příslušenství najednou.

Samozřejmě dostává F-150 i celou řadu nejnovějších asistenčních a bezpečnostních systémů – předkolizní asistent s automatickým brzděním, detekci chodců, zadní parkovací kameru s asistentem připojení přívěsu, adaptivní dálkové světlomety, udržování jízdy v pruhu nebo sledování únavy řidiče.

Ford Transit pořádně přitvrdil! Verze Trail má samosvor, 4x4 a tváří se jako Raptor

Ford Transit pořádně přitvrdil! Verze Trail má samosvor, 4x4 a tváří se jako Raptor

Po stránce motorizací zatím Ford zmiňuje hlavně novinku ve formě 3,5litrového hybridního V6 PowerBoost, který bude dostupný pod kapotou výbav XL až Limited. Elektromotor je zabudovaný ve skříni desetistupňové automatické převodovky a pracuje s 1,5kWh baterií. Přesné údaje o výkonu ještě nebyly zveřejněny.

Střídmý je Ford rovněž ohledně dalších motorizací. Pod kapotou F-150 by se ale měly nadále objevit 2,7litrové a 3,5litrové šestiválce EcoBoost, atmosféricky plněný pětilitrový V8 nebo třílitrový turbodiesel V6. Pohon zadních kol zůstává standardem, čtyřkolka je za příplatek. Produkce nového Fordu F-150 začne na podzim.

Ford F-150

Ford F-150 patří k nejprodávanějším automobilům světa, především na americkém kontinentu. V roce 2020 představil výrobce již 14. generaci oblíbeného pick-upu Ford F-150.

14. generace • Elektrická verze

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 17 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků