Nový Ford Bronco odhalen v závodní verzi. Dvě turba bude mít i produkční verze

Nové Bronco pomalu klepe na dveře. Jeho podobu alespoň částečně ukazuje závodní speciál.

Sériová podoba nového Fordu Bronco se ukáže až příští jaro. Vzhledem k oslavám 50. výročí vítězství v závodě Baja 1000, které automobilce vybojoval Rod Hall, nám něco ukázali alespoň zástupci závodního oddělení Ford Performance. V rámci oslav představili závodní verzi očekávaného vozu, která nese název Bronco R Prototype.

Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Podle ní si samozřejmě nelze udělat kompletní představu o finální podobě vozu, mlhavé nástřely toho, co nás na jaře čeká však ano. Bronco byla vždy velmi zajímavá alternativa Jeepu Wrangler. Svou karoserií tvaru krabice, na americké poměry kompaktními rozměry a skvělými schopnostmi v terénu jde o takovou michiganskou obdobu Suzuki Jimny.

Protože R Prototype je pořádné závodní auto do terénu, musí tak být i patřičně vybaveno. Díky speciálně postavenému podvozku se při skocích mohou kola extrémně prověsit, u těch zadních to dělá téměř půl metru. Samotné 17palcové disky na sobě mají pneumatiky o velikosti 37 palců.

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

S informacemi o pohonném ústrojí byl Ford poněkud skromný. Brian Novak, vedoucí divize Ford Performance však prozradil, že dokonce i dvakrát přeplňovaný motor EcoBoost ze závodní verze představuje to, co poté uvidíme i v produkční verzi.

To by naznačovalo šestiválcový motor ze současné produkce, kterým je vybavený například pick-up F-150. V případě verze Raptor produkuje dokonce 457 koní, to by bylo velmi slušné. Uvidíme ale, až se Ford představí, třeba spoustou věcí překvapí.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků