Nový Ford Bronco odhalen v závodní verzi. Dvě turba bude mít i produkční verze

Nové Bronco pomalu klepe na dveře. Jeho podobu alespoň částečně ukazuje závodní speciál.

Sériová podoba nového Fordu Bronco se ukáže až příští jaro. Vzhledem k oslavám 50. výročí vítězství v závodě Baja 1000, které automobilce vybojoval Rod Hall, nám něco ukázali alespoň zástupci závodního oddělení Ford Performance. V rámci oslav představili závodní verzi očekávaného vozu, která nese název Bronco R Prototype.

Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Podle ní si samozřejmě nelze udělat kompletní představu o finální podobě vozu, mlhavé nástřely toho, co nás na jaře čeká však ano. Bronco byla vždy velmi zajímavá alternativa Jeepu Wrangler. Svou karoserií tvaru krabice, na americké poměry kompaktními rozměry a skvělými schopnostmi v terénu jde o takovou michiganskou obdobu Suzuki Jimny.

Protože R Prototype je pořádné závodní auto do terénu, musí tak být i patřičně vybaveno. Díky speciálně postavenému podvozku se při skocích mohou kola extrémně prověsit, u těch zadních to dělá téměř půl metru. Samotné 17palcové disky na sobě mají pneumatiky o velikosti 37 palců.

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

První jízda s novým Suzuki Jimny 1.5 VVT: Tak kde to můžeme podepsat?

S informacemi o pohonném ústrojí byl Ford poněkud skromný. Brian Novak, vedoucí divize Ford Performance však prozradil, že dokonce i dvakrát přeplňovaný motor EcoBoost ze závodní verze představuje to, co poté uvidíme i v produkční verzi.

To by naznačovalo šestiválcový motor ze současné produkce, kterým je vybavený například pick-up F-150. V případě verze Raptor produkuje dokonce 457 koní, to by bylo velmi slušné. Uvidíme ale, až se Ford představí, třeba spoustou věcí překvapí.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků