Nový Ford Bronco odhalen únikem. Má dvě verze, zaútočí na Jeep i Land Rover

Fordu utíkají na veřejnost fotky chystaného SUV a off-roadu rodiny Bronco. Potvrzují se tak informace o dvojici různě zaměřených modelů.

Jak už víme, především v USA známé Bronco chystá návrat v plné parádě a Ford nyní plánuje novinku uvést jako globální model, který nebude určen pouze amerických zákazníkům. A jak se očekávalo, Ford chce Bronco uvést ve dvou variantách – jako civilizovanější, avšak stále v terénu schopné SUV a rovněž jako větší plnohodnotný off-road v několika karosářských verzích.

Obojí se nám ukazuje na uniklých fotkách. Na diskuzním fóru bronco6G.com byly k vidění špionážní fotky SUV Bronco Sport (v modrošedém laku), které bude dostupnější a městu příhodnější variantou v modelové řadě. Na takto stylizované SUV již ostatně lákaly předloni uniklé rendery z údajné konference prodejců Fordu.

Nový Ford Puma má děravou podlahu v základní výbavě. Oficiálně dorazil do ČR

Nový Ford Puma má děravou podlahu v základní výbavě. Oficiálně dorazil do ČR

Na stejném diskuzním fóru a také na Instagramu se však poté objevily rovněž fotky velkého modelu Bronco, který přijede ve dvoudveřové i čtyřdveřové verzi, na velkých terénních pneumatikách, s širokými blatníky, plnohodnotnou rezervou na zádi a schopnostmi, kterými se bude chtít vyrovnat například Jeepu Wrangler.

U velkého Bronca se očekává na základě specifikace modelu i možnost oddělitelných dveří, střechy nebo zadního dílu nad kufrem. Spatřeny už totiž byly na výrobní lince i otevřené verze Bronca s viditelným trubkovým rámem nad kabinou – podobně jako to nabízí právě i Wrangler.

Nový Ford Bronco odhalen v závodní verzi. Dvě turba bude mít i produkční verze

Nový Ford Bronco odhalen v závodní verzi. Dvě turba bude mít i produkční verze

Americký magazín Car and Driver očekává pod kapotou velkého Bronca přeplňovaný 2,3litrový čtyřválec a rovněž silnější 2,7litrový twin-turbo šestiválec, nehledě na příchod vrcholné verze Bronco Raptor po vzoru pick-upů F-150 a Ranger.

Na více informací o rodině modelů Ford Bronco asi nebudeme čekat dlouho. Odhalení alespoň jednoho ze zmíněných modelů plánuje automobilka již na konec března.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 136 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků