Nový Ford Bronco odhalen únikem. Má dvě verze, zaútočí na Jeep i Land Rover

Fordu utíkají na veřejnost fotky chystaného SUV a off-roadu rodiny Bronco. Potvrzují se tak informace o dvojici různě zaměřených modelů.

Jak už víme, především v USA známé Bronco chystá návrat v plné parádě a Ford nyní plánuje novinku uvést jako globální model, který nebude určen pouze amerických zákazníkům. A jak se očekávalo, Ford chce Bronco uvést ve dvou variantách – jako civilizovanější, avšak stále v terénu schopné SUV a rovněž jako větší plnohodnotný off-road v několika karosářských verzích.

Obojí se nám ukazuje na uniklých fotkách. Na diskuzním fóru bronco6G.com byly k vidění špionážní fotky SUV Bronco Sport (v modrošedém laku), které bude dostupnější a městu příhodnější variantou v modelové řadě. Na takto stylizované SUV již ostatně lákaly předloni uniklé rendery z údajné konference prodejců Fordu.

Nový Ford Puma má děravou podlahu v základní výbavě. Oficiálně dorazil do ČR

Nový Ford Puma má děravou podlahu v základní výbavě. Oficiálně dorazil do ČR

Na stejném diskuzním fóru a také na Instagramu se však poté objevily rovněž fotky velkého modelu Bronco, který přijede ve dvoudveřové i čtyřdveřové verzi, na velkých terénních pneumatikách, s širokými blatníky, plnohodnotnou rezervou na zádi a schopnostmi, kterými se bude chtít vyrovnat například Jeepu Wrangler.

U velkého Bronca se očekává na základě specifikace modelu i možnost oddělitelných dveří, střechy nebo zadního dílu nad kufrem. Spatřeny už totiž byly na výrobní lince i otevřené verze Bronca s viditelným trubkovým rámem nad kabinou – podobně jako to nabízí právě i Wrangler.

Nový Ford Bronco odhalen v závodní verzi. Dvě turba bude mít i produkční verze

Nový Ford Bronco odhalen v závodní verzi. Dvě turba bude mít i produkční verze

Americký magazín Car and Driver očekává pod kapotou velkého Bronca přeplňovaný 2,3litrový čtyřválec a rovněž silnější 2,7litrový twin-turbo šestiválec, nehledě na příchod vrcholné verze Bronco Raptor po vzoru pick-upů F-150 a Ranger.

Na více informací o rodině modelů Ford Bronco asi nebudeme čekat dlouho. Odhalení alespoň jednoho ze zmíněných modelů plánuje automobilka již na konec března.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 10 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků