Nový Ford Bronco má datum premiéry. Schopný off-road se zřejmě ukáže první

Prvního SUV či off-roadu ze znovuzrozené rodiny Bronco se od Fordu dočkáme na začátku července. Design obou chystaných modelů už je vlastně jasný.

Ford potvrzuje datum příchodu zbrusu nové generace modelu Bronco. Na instagramovém účtu automobilky se objevila jednoduchá upoutávka s logem vozu, siluetou divokého koně, cestou v poušti a hlavně datem 9. července 2020. Toho dne máme od Fordu očekávat „návrat divočiny“. Počítali bychom tedy, že premiéru si střihne chystaný plnohodnotný off-road.

Jak už totiž víme, Ford chce Bronco uvést ve dvou variantách – jako civilizovanější, avšak stále v terénu schopné SUV (Bronco Sport) a rovněž jako větší plnohodnotný off-road v několika karosářských verzích. Jméno Bronco je díky starému předchůdci nejznámější v USA, ale tentokrát automobilka plánuje globální model.

Český Ford přichází s vlastním šrotovným. Ke koupi nového auta přihodí pěkný bonus

Český Ford přichází s vlastním šrotovným. Ke koupi nového auta přihodí pěkný bonus

Takzvané „velké“ terénní Bronco se nám už také ukázalo na uniklých fotkách, a to ve dvoudveřové i čtyřdveřové verzi. Bude stát na velkých terénních pneumatikách, s širokými blatníky, dostane plnohodnotnou rezervu na zádi a bude chtít nabídnout schopnosti, kterými se vyrovná například Jeepu Wrangler.

U velkého Bronca se očekává na základě specifikace modelu i možnost oddělitelných dveří, střechy nebo zadního dílu nad kufrem. Spatřeny už totiž byly na výrobní lince i otevřené verze Bronca s viditelným trubkovým rámem nad kabinou – podobně jako to nabízí právě i Wrangler.

Ford Puma ST zachycen při testování na Ringu. Premiéra už nemůže být daleko

Ford Puma ST zachycen při testování na Ringu. Premiéra už nemůže být daleko

Americký magazín Car and Driver nakonec očekává pod kapotou velkého Bronca přeplňovaný 2,3litrový čtyřválec a rovněž silnější 2,7litrový twin-turbo šestiválec, nehledě na příchod vrcholné verze Bronco Raptor po vzoru pick-upů F-150 a Ranger.

Více už se dozvíme 9. července, premiéra vozu samozřejmě s ohledem na podmínky ve světě proběhne jen on-line formou.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

dnes | Lukáš Prejzek | 7 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků