Nový Fiat Tipo SW Cross prozrazen únikem. Pohledný kombík má šanci zabodovat i v Česku

Předloňský facelift přinesl Fiatu Tipo také dobrodružnou verzi Cross ve formě hatchbacku. Nyní se odhaluje verze SW pro rodiny a chalupáře.

Oplastovaný zvýšený kombík s pohonem předních kol není v současné době žádná velká exotika. V nabídce ho má například Kia jako XCeed, Ford třeba nabízí Focus ve verzi Active... A nyní se k podobnému kroku odhodlal Fiat. Záběry a fotografie nového provedení zveřejnila stránka stellantisfans.sk. Ve videu je speciální verze RED, která v rámci značek Fiat, Jeep a RAM hodlá pomoci stejnojmenné organizaci, za níž stojí zpěvák Bono Vox.

Nadace získává prostředky skrze partnerství se známými značkami, vybrané peníze pak poskytuje zdravotníkům v nejpostiženějších místech po celém světě. Tipo Cross SW na první pohled poznáte díky větší světlé výšce, výraznému oplastování v oblasti spodní hrany karoserie po celém jejím obvodu nebo speciální čelní masce s LED světlomety. Loni jsme testovali naftový hatchback a potěšil nás bohatou výbavou, robustním podvozkem, zajímavou cenou a nízkou spotřebou. Zamrzela pak hlavně nespolehlivá konektivita a právě absence verze kombi.

Vyšší jízdní komfort mají zajistit dvouokruhové tlumiče s automaticky regulovanou tuhostí. Uvnitř se lze těšit na čalounění SeaqualYarn, při jehož výrobě jsou používány recyklované plasty, vylovené z moře. Uvedení na trh očekáváme ještě v první polovině letošního roku, podobně jako u nové motorizace 1.5 Firefly Turbo MHEV o výkonu 96 kW.

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem, od roku 2021 spadá do skupiny Stellantis.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

Diskuze (1) Další článek: Novou Dacii Duster Extreme jsme vybavili až k prasknutí. Pořád je levnější než základní Karoq

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,