Nový Fiat Tipo Cross SW konečně oficiálně! Italský chalupář začíná bojem proti pandemii

Krátce po úniku prvních záběrů se nám již oficiálně představuje nový Fiat Tipo Cross Station Wagon. Nic extra nového nepřináší.

Zbrusu nový Fiat Tipo Cross SW byl minulý týden vyzrazen únikem. Nyní už je tady oficiálně, při příležitosti oznámení spolupráce automobilky Fiat se značkou (RED), což je soukromý sektor zabývající se zvyšováním povědomí a získáváním prostředků pro boj s pandemiemi, aktuálně se tedy zaměřuje na COVID-19.

Svou speciální červenou edici tak dostanou čtyři vozy z portfolia a právě jedním z nich je i novinka v podobě zvýšeného kombi. Automobilka nám tak při této příležitosti model pojmenovaný Tipo Cross Station Wagon krátce představuje. Jako první zmiňuje narůst zavazadlového prostoru na 550 litrů, což je o 110 litrů více než v případě krátkého modelu Tipo Cross.

Zmiňuje také 17palcová kola s matnou povrchovou úpravou a poté designové prvky, které již známe z krátkého Tipo Cross, především ochranné oplastování, upravené nárazníky nebo i vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie. K dispozici jsou také Full-LED přední světlomety a diodové zadní svítilny.

Nabídka modelu Tipo se tímto zdá být kompletní. Vedle základních verzí jsou tu ještě Sport a Cross, které jsou nyní již obě dostupné pro obě karosářské varianty. O nabídce motorů se tisková zpráva skupiny Stellantis nezmiňuje, ale lze očekávat, že bude kopírovat nabídku hatchbacku. To znamená zážehový 1.0 Firefly (100 koní) a vznětový 1.6 MultiJet (130 koní). Dostupnost na českém trhu sledujeme.

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem, od roku 2021 spadá do skupiny Stellantis.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

Diskuze (23) Další článek: Nová Škoda Enyaq Coupé iV se začíná odhalovat. Dojede dál než SUV, premiéra bude v Praze

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,