Nový Fiat Ducato

Na začátku února bude na European Road Transport Show představen nový Fiat Ducato. K hlavním znakům nového vozu patří nový design a kompletně přepracovaný interiér.
Nový Fiat Ducato
Změny v interiéru se dotkly zejména přístrojové desky, sedadel, volantu, panelů dveří a přístrojové desky. V interiéru přibyla také celá řada praktických detailů. Za všechny jmenujme například držák dokumentů na přístrojové desce, který lze přeměnit na pohodlný stolek pro psaní poznámek.

Nový Fiat Ducato disponuje i vybavením jako je např. kamera monitorující mrtvý úhel vozidla, parkovací senzory a parkovací asistent apod. Ducato je vybaveno také systémem Klepněte pro větší obrázekCONNECT, který představuje vestavěné informační telematické zařízení, včetně případného navigačního systému.

Nový Fiat Ducato bude pohánět jeden z šestice motorů. Zcela nová je pohonná jednotka SOFIM o objemu 2.3 litru, která má výkon 81 kW (110 ks), další jsou dva turbodiesely se systémem Common Rail (2.0 JTD a 2.8 JTD). Nechybí dvoulitrová benzinová jednotka a také dvě pohonné jednotky s minimálním vlivem na životní prostředí s palivovými systémy v kombinaci benzin-metan a benzin-LPG.

Další oblastí, ve které je nové Ducato vysoce nad současnou verzí, je pasivní bezpečnost. Ve výbavě je možné najít, kromě airbagu řidiče, také airbag pro spolujezdce (120 litrů) a boční airbagy. K bezpečnostním prvků přispívá i brzdový systém doplněný u verzí s vyšším výkonem zadními kotoučovými brzdami a některé nové volitelné doplňky včetně systému ABS se čtyřmi čidly. K novinkám u brzdové soustavy ještě patří systém EDB, který zabezpečuje optimální rozložení brzdné síly. U silnějších verzí bude v rámci příplatkové výbavy k dispozici také protiprokluzový systém ASR.

Nový Fiat Ducato bude uveden na český a slovenský trh ke konci měsíce března 2002.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků