Nový Fiat Ducato

Na začátku února bude na European Road Transport Show představen nový Fiat Ducato. K hlavním znakům nového vozu patří nový design a kompletně přepracovaný interiér.
Nový Fiat Ducato
Změny v interiéru se dotkly zejména přístrojové desky, sedadel, volantu, panelů dveří a přístrojové desky. V interiéru přibyla také celá řada praktických detailů. Za všechny jmenujme například držák dokumentů na přístrojové desce, který lze přeměnit na pohodlný stolek pro psaní poznámek.

Nový Fiat Ducato disponuje i vybavením jako je např. kamera monitorující mrtvý úhel vozidla, parkovací senzory a parkovací asistent apod. Ducato je vybaveno také systémem Klepněte pro větší obrázekCONNECT, který představuje vestavěné informační telematické zařízení, včetně případného navigačního systému.

Nový Fiat Ducato bude pohánět jeden z šestice motorů. Zcela nová je pohonná jednotka SOFIM o objemu 2.3 litru, která má výkon 81 kW (110 ks), další jsou dva turbodiesely se systémem Common Rail (2.0 JTD a 2.8 JTD). Nechybí dvoulitrová benzinová jednotka a také dvě pohonné jednotky s minimálním vlivem na životní prostředí s palivovými systémy v kombinaci benzin-metan a benzin-LPG.

Další oblastí, ve které je nové Ducato vysoce nad současnou verzí, je pasivní bezpečnost. Ve výbavě je možné najít, kromě airbagu řidiče, také airbag pro spolujezdce (120 litrů) a boční airbagy. K bezpečnostním prvků přispívá i brzdový systém doplněný u verzí s vyšším výkonem zadními kotoučovými brzdami a některé nové volitelné doplňky včetně systému ABS se čtyřmi čidly. K novinkám u brzdové soustavy ještě patří systém EDB, který zabezpečuje optimální rozložení brzdné síly. U silnějších verzí bude v rámci příplatkové výbavy k dispozici také protiprokluzový systém ASR.

Nový Fiat Ducato bude uveden na český a slovenský trh ke konci měsíce března 2002.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků