Nový džentlmen do terénu

Příprava nového modelu prestižních anglických automobilek jako jsou Rolls-Royce, Bentley či jejich terénní sekundant Range Rover, vždy budí velkou pozornost u automobilových nadšenců všech příjmových skupin.
Nový džentlmen do terénu
Když jsme se před časem dozvěděli, že se chystá uveřejnění prvních fotografií nového Range Roveru, s Klepněte pro větší obrázeknapětím jsme očekávali co z toho „bude“, zvláště pokud v kontextu s tím, že se jedná teprve o třetí, zcela nový model značky za posledních 31 let.

Karoserie si uchovala tradiční tvary, tak typické pro automobily Range Rover. Tyto Klepněte pro větší obrázektradiční tvary a prvky (např. maska chladič) doplňují prvky nové, kterými jsou zejména přední i zadní světla.

Klepněte pro větší obrázekV interiéru je však inovací podstatně více. Důvod je nasnadě. Karoserie stárne podstatně pomaleji než interiér a zákazníci Range Roveru jsou sice spíše konzervativní, ale vyžadují vše, co mohou nalézt u luxusních limuzín konkurenčních značek.

Pod kapotou nového Range Roveru budeme moci najít benzínový nebo vznětový Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekmotor. Benzínové motory zastupuje osmiválec do „V“ o objemu 4.4 litru. A vznětové motory? Šestiválec o objemu tři litry.

Poprvé bude veřejnosti nový Range Rover představen pravděpodobně na autosalonu v americkém Detroitu, v lednu příštího roku. Je však třeba podotknou, že představen měl být už na autosalonu ve Frankfurtu, takže zda se skutečně objeví, je zatím stále otázkou. Pokud se tedy premiéra opravdu uskuteční, tak by se na trzích 125 zemí mohl začít objevovat do února 2002.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků