Nový džentlmen do terénu

Příprava nového modelu prestižních anglických automobilek jako jsou Rolls-Royce, Bentley či jejich terénní sekundant Range Rover, vždy budí velkou pozornost u automobilových nadšenců všech příjmových skupin.
Nový džentlmen do terénu
Když jsme se před časem dozvěděli, že se chystá uveřejnění prvních fotografií nového Range Roveru, s Klepněte pro větší obrázeknapětím jsme očekávali co z toho „bude“, zvláště pokud v kontextu s tím, že se jedná teprve o třetí, zcela nový model značky za posledních 31 let.

Karoserie si uchovala tradiční tvary, tak typické pro automobily Range Rover. Tyto Klepněte pro větší obrázektradiční tvary a prvky (např. maska chladič) doplňují prvky nové, kterými jsou zejména přední i zadní světla.

Klepněte pro větší obrázekV interiéru je však inovací podstatně více. Důvod je nasnadě. Karoserie stárne podstatně pomaleji než interiér a zákazníci Range Roveru jsou sice spíše konzervativní, ale vyžadují vše, co mohou nalézt u luxusních limuzín konkurenčních značek.

Pod kapotou nového Range Roveru budeme moci najít benzínový nebo vznětový Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekmotor. Benzínové motory zastupuje osmiválec do „V“ o objemu 4.4 litru. A vznětové motory? Šestiválec o objemu tři litry.

Poprvé bude veřejnosti nový Range Rover představen pravděpodobně na autosalonu v americkém Detroitu, v lednu příštího roku. Je však třeba podotknou, že představen měl být už na autosalonu ve Frankfurtu, takže zda se skutečně objeví, je zatím stále otázkou. Pokud se tedy premiéra opravdu uskuteční, tak by se na trzích 125 zemí mohl začít objevovat do února 2002.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky