Nový Dodge Charger je prý nejrychlejší sedan na světě. Zapomněl ale na Němce

Nový Dodge Charger SRT Hellcat Redeye umí trhat asfalt i pokořit sprint na čtvrt míle pod 11 sekund.

Americký Dodge se pořádně opřel do svého modelového portfolia a představil nové verze některých svých nadupaných miláčků. Mezi nimi rozhodně vyčnívá model Charger SRT Hellcat Redeye, který automobilka označuje jako nejvýkonnější a nejrychlejší sériově vyráběný sedan na světě.

K tomuto odvážnému tvrzení má 807 důvodů, které produkuje přeplňovaný osmiválcový motor HEMI o objemu 6,2 litru. Motor má původ v modelu Challenger Demon. Vedle výkonu (594 kW) 807 koní produkuje agregát i 958 N.m točivého momentu. S maximální rychlostí 203 mil za hodinu (327 km/h) má pak jít o nejrychlejší Charger v historii, ale také o nejrychlejší sedan, který se momentálně vyrábí.

Podívejte se na ruční montáž V8 z Challengeru Demon. Je to nádhera

Podívejte se na ruční montáž V8 z Challengeru Demon. Je to nádhera

S druhým tvrzením si dovolíme nesouhlasit. Německá automobilka Alpina má ve svém portfoliu sedan B5, který vychází z nového BMW řady 5. Maximální rychlost pak udává 330 km/h, tedy o 3 km/h vyšší. O schopnostech naštvaného Dodge ale není pochyb. Normovaný sprint na čtvrt míle zvládne za 10,6 sekundy, což je hodnota, které dosahují i závodní auta. Akcelerace z 0 na 96 km/h by měla proběhnout za 3,6 sekundy.

TEST Ford Mustang 5.0 GT Convertible: Můžu si ho nechat až do října?

TEST Ford Mustang 5.0 GT Convertible: Můžu si ho nechat až do října?

Motor má vylepšené chlazení, aby se majitel mohl o víkendech účastnit zmíněných sprintů. Dodge je ale stále domestikovaný, aby mohl fungovat i jako rodinný sedan. Má osmistupňovou automatickou převodovku, adaptivní podvozek a bohatě vybavený interiér obalený do kůže. Vzhledově jej ovšem ihned prozradí široký postoj, nová černá kapota a obří brzdy.

Ceny zatím nejsou k dispozici. Klasický Dodge Charger SRT Hellcat, který také prošel lehkým vylepšením, stojí 72.095 dolarů (1.711.000 Kč) Odhaduje se, že balíček Redeye bude stát v přepočtu přes sto tisíc korun.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

včera | Richard Herbich | 85 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 83 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků