Nový diesel pro Zafiru

Vyznavače Opelu, nafty a vznětových motorů již v říjnu potěší nově připravovaná verze Opelu Zafira. Zafira se totiž právě říjnu dočká dvoulitrového motoru DTI Ecotec.
Nový diesel pro Zafiru
Vyznavače značky Opel, nafty a vznětových motorů již v říjnu potěší nově připravovaná verze Opel Zafira. Zafira se totiž právě říjnu dočká dvoulitrového motoru DTI Ecotec s výkonem 100 ks, který nahradí diesel stejného objemu, ale s menším výkonem (82 ks).

Moderní motor řady Ecotec je vybaven šestnáctiventilovou technikou a mezichladičem nasávaného vzduchu. O výkonu jsem se již zmínil, nyní dodávám hodnotu točivého momentu, která činí 230 Nm.

Dá se očekávat, že změna v nabídce dieselových motorů přispěje ke zvýšení prodeje Opel Zafira a tak se jistě zvýší počet nově zaregistrovaných vozů ze současných 200 000 ks na hodnotu podstatně vyšší. Svědčí o tom i více než 300 000 registrovaných objednávek

O oblibě Zafiry svědčí také celá řada ocenění. Jmenujme například Zlatý volant (Bild am Sontag) nebo titul Velkoprostorový vůz roku 2000 (Van Mobil)

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků