Nový diesel pro Zafiru

Vyznavače Opelu, nafty a vznětových motorů již v říjnu potěší nově připravovaná verze Opelu Zafira. Zafira se totiž právě říjnu dočká dvoulitrového motoru DTI Ecotec.
Nový diesel pro Zafiru
Vyznavače značky Opel, nafty a vznětových motorů již v říjnu potěší nově připravovaná verze Opel Zafira. Zafira se totiž právě říjnu dočká dvoulitrového motoru DTI Ecotec s výkonem 100 ks, který nahradí diesel stejného objemu, ale s menším výkonem (82 ks).

Moderní motor řady Ecotec je vybaven šestnáctiventilovou technikou a mezichladičem nasávaného vzduchu. O výkonu jsem se již zmínil, nyní dodávám hodnotu točivého momentu, která činí 230 Nm.

Dá se očekávat, že změna v nabídce dieselových motorů přispěje ke zvýšení prodeje Opel Zafira a tak se jistě zvýší počet nově zaregistrovaných vozů ze současných 200 000 ks na hodnotu podstatně vyšší. Svědčí o tom i více než 300 000 registrovaných objednávek

O oblibě Zafiry svědčí také celá řada ocenění. Jmenujme například Zlatý volant (Bild am Sontag) nebo titul Velkoprostorový vůz roku 2000 (Van Mobil)

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 17 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 31 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků