Nový diesel pro Zafiru

Vyznavače Opelu, nafty a vznětových motorů již v říjnu potěší nově připravovaná verze Opelu Zafira. Zafira se totiž právě říjnu dočká dvoulitrového motoru DTI Ecotec.
Nový diesel pro Zafiru
Vyznavače značky Opel, nafty a vznětových motorů již v říjnu potěší nově připravovaná verze Opel Zafira. Zafira se totiž právě říjnu dočká dvoulitrového motoru DTI Ecotec s výkonem 100 ks, který nahradí diesel stejného objemu, ale s menším výkonem (82 ks).

Moderní motor řady Ecotec je vybaven šestnáctiventilovou technikou a mezichladičem nasávaného vzduchu. O výkonu jsem se již zmínil, nyní dodávám hodnotu točivého momentu, která činí 230 Nm.

Dá se očekávat, že změna v nabídce dieselových motorů přispěje ke zvýšení prodeje Opel Zafira a tak se jistě zvýší počet nově zaregistrovaných vozů ze současných 200 000 ks na hodnotu podstatně vyšší. Svědčí o tom i více než 300 000 registrovaných objednávek

O oblibě Zafiry svědčí také celá řada ocenění. Jmenujme například Zlatý volant (Bild am Sontag) nebo titul Velkoprostorový vůz roku 2000 (Van Mobil)

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků