Nový Defender se s tím nepáře. Testuje se v těch nejnáročnějších podmínkách

Automobilka je s prozrazováním informací o novém Defenderu opatrná. Uspokojuje nás alespoň další sérií fotografií.

Land Rover má narozeniny. Letos nejde o žádné extra výročí, vždyť první Land Rover Series I se představil 30. dubna 1948 na autosalonu v Amsterdamu, což je 71 let. To v loňském roce ale byly bujaré oslavy. Fanoušci značky tento datum přijali jako den slávy a zatímco my pálíme čarodějnice, milovníci bahna a kamení slaví World Land Rover Day.

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Automobilka pro letošní rok vypustila sérii fotografií, na které představuje velmi očekávaný Defender nové generace. S tím také přišlo pár informací. Testovací prototypy prý během testování urazily vzdálenost 1.500.000 kilometrů. Závěrečná zkouška však teprve přijde. Vozy budou sloužit v organizaci Tusk Trust ve východoafrické Keni, která se od roku 1990 stará o tamní divočinu.

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Na snímcích lze vidět testované tří a pětidveřové varianty karoserie. Mluví se ale i o pickupu. Premiéra zatím není stanovena, ale podle automobilky se nám nový Defender ukáže již tento rok. Kolují zvěsti, že by to mohlo být v září. To se všechno ale teprve uvidí. Zatím se můžete podívat na maskované prototypy v divočině v galerii.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků