Nový Defender se s tím nepáře. Testuje se v těch nejnáročnějších podmínkách

Automobilka je s prozrazováním informací o novém Defenderu opatrná. Uspokojuje nás alespoň další sérií fotografií.

Land Rover má narozeniny. Letos nejde o žádné extra výročí, vždyť první Land Rover Series I se představil 30. dubna 1948 na autosalonu v Amsterdamu, což je 71 let. To v loňském roce ale byly bujaré oslavy. Fanoušci značky tento datum přijali jako den slávy a zatímco my pálíme čarodějnice, milovníci bahna a kamení slaví World Land Rover Day.

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Automobilka pro letošní rok vypustila sérii fotografií, na které představuje velmi očekávaný Defender nové generace. S tím také přišlo pár informací. Testovací prototypy prý během testování urazily vzdálenost 1.500.000 kilometrů. Závěrečná zkouška však teprve přijde. Vozy budou sloužit v organizaci Tusk Trust ve východoafrické Keni, která se od roku 1990 stará o tamní divočinu.

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Na snímcích lze vidět testované tří a pětidveřové varianty karoserie. Mluví se ale i o pickupu. Premiéra zatím není stanovena, ale podle automobilky se nám nový Defender ukáže již tento rok. Kolují zvěsti, že by to mohlo být v září. To se všechno ale teprve uvidí. Zatím se můžete podívat na maskované prototypy v divočině v galerii.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 52 příspěvků