Nový Defender se s tím nepáře. Testuje se v těch nejnáročnějších podmínkách

Automobilka je s prozrazováním informací o novém Defenderu opatrná. Uspokojuje nás alespoň další sérií fotografií.

Land Rover má narozeniny. Letos nejde o žádné extra výročí, vždyť první Land Rover Series I se představil 30. dubna 1948 na autosalonu v Amsterdamu, což je 71 let. To v loňském roce ale byly bujaré oslavy. Fanoušci značky tento datum přijali jako den slávy a zatímco my pálíme čarodějnice, milovníci bahna a kamení slaví World Land Rover Day.

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Automobilka pro letošní rok vypustila sérii fotografií, na které představuje velmi očekávaný Defender nové generace. S tím také přišlo pár informací. Testovací prototypy prý během testování urazily vzdálenost 1.500.000 kilometrů. Závěrečná zkouška však teprve přijde. Vozy budou sloužit v organizaci Tusk Trust ve východoafrické Keni, která se od roku 1990 stará o tamní divočinu.

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Na snímcích lze vidět testované tří a pětidveřové varianty karoserie. Mluví se ale i o pickupu. Premiéra zatím není stanovena, ale podle automobilky se nám nový Defender ukáže již tento rok. Kolují zvěsti, že by to mohlo být v září. To se všechno ale teprve uvidí. Zatím se můžete podívat na maskované prototypy v divočině v galerii.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

dnes | Michal Dokoupil | 49 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků