Nový Defender se s tím nepáře. Testuje se v těch nejnáročnějších podmínkách

Automobilka je s prozrazováním informací o novém Defenderu opatrná. Uspokojuje nás alespoň další sérií fotografií.

Land Rover má narozeniny. Letos nejde o žádné extra výročí, vždyť první Land Rover Series I se představil 30. dubna 1948 na autosalonu v Amsterdamu, což je 71 let. To v loňském roce ale byly bujaré oslavy. Fanoušci značky tento datum přijali jako den slávy a zatímco my pálíme čarodějnice, milovníci bahna a kamení slaví World Land Rover Day.

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Automobilka pro letošní rok vypustila sérii fotografií, na které představuje velmi očekávaný Defender nové generace. S tím také přišlo pár informací. Testovací prototypy prý během testování urazily vzdálenost 1.500.000 kilometrů. Závěrečná zkouška však teprve přijde. Vozy budou sloužit v organizaci Tusk Trust ve východoafrické Keni, která se od roku 1990 stará o tamní divočinu.

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Nový Defender se terénu nebojí. Land Rover zveřejňuje fotky z testování

Na snímcích lze vidět testované tří a pětidveřové varianty karoserie. Mluví se ale i o pickupu. Premiéra zatím není stanovena, ale podle automobilky se nám nový Defender ukáže již tento rok. Kolují zvěsti, že by to mohlo být v září. To se všechno ale teprve uvidí. Zatím se můžete podívat na maskované prototypy v divočině v galerii.

TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

včera | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 40 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků