Nový Defender poprvé vyzkouší i zranění vojáci. Prototyp si už prohlédl i princ Harry

Koncern Jaguar Land Rover bude i příští rok partnerem sportovní akce Invictus Games. Právě účastníci her přitom dostanou jako vůbec první možnost vyzkoušet novou generaci modelu Defender.

Jaguar Land Rover (JLR) je partnerem her Invictus Games již od jejich vzniku. Během mezinárodní sportovní události pro zraněné nebo nemocné příslušníky armády se tak v příštím ročníku objeví pochopitelně i nová generace off-roadu Defender. S novinkou se přitom projedou v rámci řidičské výzvy i samotní účastníci soutěže.

Součástí Invictus Games, jejichž další ročník se koná příští rok v nizozemském Haagu, bude i tentokrát závod Driving Challenge, v němž budou účastníci za volantem nového Defenderu bojovat o první medaile. JLR tak zmiňuje, že právě sportovci budou prvními zástupci veřejnosti, kteří se v novince projedou a vyzkouší její schopnosti.

Nový Defender se s tím nepáře. Testuje se v těch nejnáročnějších podmínkách

Nový Defender se s tím nepáře. Testuje se v těch nejnáročnějších podmínkách

Jak už víme, nový Defender teď podstupuje zátěžové testy a jeho design je stále ještě zamaskován. V této formě se tedy nyní objevil i na nedávném setkání organizátorů her a patrona celé události prince Harryho, vévody ze Sussexu (viz galerie). Jelikož se ale máme oficiální premiéry vozu dočkat ještě letos, v rámci Invictus Games už bude Defender závodit v produkční formě.

Z dalších informací o novince lze vypíchnout uvedení minimálně dvou karosářských verzí, klasicky rozdělených podle délky rozvoru na verze 90 (dvoudveřová) a 110 (čtyřdveřová). Mluví se však také o pick-upu. Pod kapotou se má objevit dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec, který postupně v nabídce doplní i hybridní jednotka.

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Nový Defender se bude mimochodem vyrábět ve slovenské Nitře. Mělo by odsud vyjíždět 100.000 kusů ročně s pozdějším navýšením kapacity na 150.000 kusů. Přesun výroby mimo Britské ostrovy má Land Roveru uvolnit v domácích prostorách místo k výrobě dalších chystaných modelů.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků