Nový Defender poprvé vyzkouší i zranění vojáci. Prototyp si už prohlédl i princ Harry

Koncern Jaguar Land Rover bude i příští rok partnerem sportovní akce Invictus Games. Právě účastníci her přitom dostanou jako vůbec první možnost vyzkoušet novou generaci modelu Defender.

Jaguar Land Rover (JLR) je partnerem her Invictus Games již od jejich vzniku. Během mezinárodní sportovní události pro zraněné nebo nemocné příslušníky armády se tak v příštím ročníku objeví pochopitelně i nová generace off-roadu Defender. S novinkou se přitom projedou v rámci řidičské výzvy i samotní účastníci soutěže.

Součástí Invictus Games, jejichž další ročník se koná příští rok v nizozemském Haagu, bude i tentokrát závod Driving Challenge, v němž budou účastníci za volantem nového Defenderu bojovat o první medaile. JLR tak zmiňuje, že právě sportovci budou prvními zástupci veřejnosti, kteří se v novince projedou a vyzkouší její schopnosti.

Nový Defender se s tím nepáře. Testuje se v těch nejnáročnějších podmínkách

Nový Defender se s tím nepáře. Testuje se v těch nejnáročnějších podmínkách

Jak už víme, nový Defender teď podstupuje zátěžové testy a jeho design je stále ještě zamaskován. V této formě se tedy nyní objevil i na nedávném setkání organizátorů her a patrona celé události prince Harryho, vévody ze Sussexu (viz galerie). Jelikož se ale máme oficiální premiéry vozu dočkat ještě letos, v rámci Invictus Games už bude Defender závodit v produkční formě.

Z dalších informací o novince lze vypíchnout uvedení minimálně dvou karosářských verzí, klasicky rozdělených podle délky rozvoru na verze 90 (dvoudveřová) a 110 (čtyřdveřová). Mluví se však také o pick-upu. Pod kapotou se má objevit dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec, který postupně v nabídce doplní i hybridní jednotka.

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Nový Defender se bude mimochodem vyrábět ve slovenské Nitře. Mělo by odsud vyjíždět 100.000 kusů ročně s pozdějším navýšením kapacity na 150.000 kusů. Přesun výroby mimo Britské ostrovy má Land Roveru uvolnit v domácích prostorách místo k výrobě dalších chystaných modelů.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků