Nový Defender můžete mít doma za pár korun. Jen s ním raději nebourejte

Očekávaný Land Rover Defender se veřejnosti představil na autosalonu ve Frankfurtu. U tak ostře sledovaného auta není vůbec divu, že se dočkalo i adaptace v podobě stavebnice Lego. Tohle je hračka pro velké kluky!

Dánská společnost Lego, konkrétně oddělení s názvem Technic, často spolupracuje s automobilkami a převádí jejich nové výrobky do stavebnic. Potkalo to třeba Porsche, McLaren a teď i Land Rover Defender. Stavebnici si budete moct koupit od 1. října.

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Opět jde o krabici, kterou si koupí spíš zručnější fanoušek. Uvnitř najdete 2573 dílů, ze kterých budete moci postavit funkční pohon všech čtyř kol, převodovku, trojici diferenciálů i kompletní zavěšení kol. Přístrojová deska je detailní a volant otáčí koly.

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

Podíváme-li se ale na další modely Lego Technic, zjistíme, že nepůjde o úplně levnou záležitost. Například maximálně detailně propracované Porsche 911 GT3 RS z roku 2016 s počtem dílů 2704 stojí deset tisíc korun. Fanoušci Defenderů si už určitě uklízejí stůl. Tedy alespoň ti, kteří jsou za novou stavebnici ochotni zaplatit 4999 Kč.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek