Nový Dartz Black Alligator má skla z Česka, kliky pod proudem a vychytávku proti paparazzi

Celým jménem Dartz Prombron Black Alligator MMXX Black Tiger Lunar Edition vychází z čínského kalendáře. Pod pancéřováním se skrývá Mercedes Maybach GLS.

Letošní rok je pro speciální edice na asijský trh jako stvořený – dle čínského kalendáře totiž jde o rok tygra, který symbolizuje sílu. A velkou kočkou se nechala inspirovat i novinka výstředního výrobce Dartz, která kombinuje výrazný oranžový lak s karbonovými prvky, což má evokovat právě tygří srst.

Vůz může být pancéřován technologií GBOL, která je tak poprvé použita u civilního vozidla. Jde o kompozitní pancíř, který kombinuje tři druhy nekovových materiálů – jeho výhodou je vysoká odolnost a velmi nízká hmotnost.

Odolná jsou také safírová skla, která pochází z České republiky – nejen proti útoku zbraněmi, ale také vůči zvědavcům. Jsou totiž elektrochromatická, dají se tak po stisknutí tlačítka zneprůhlednit. Na střeše jsou dále silné světlomety, které fotografům značně znepříjemní práci. K dalším bezpečnostním prvkům patří kliky pod elektrickým proudem a přístup díky biometrickým údajům. Místo zrcátek jsou pak použity kamery.

Základem vozu je už tak luxusní Mercedes-Maybach GLS, poháněný osmiválcovým motorem. Ten se příliš nenadře, protože i pancéřovaný kus váží stejně, jako sériový model. Uvnitř byly některé digitální ukazatele nahrazeny analogovými budíky se zlacenými prvky, dále bylo použito čalounění z aligátoří, žraločí a rejnočí kůže. A kdo že si taková auta kupuje? Výrobce zmiňuje například korejské popové hvězdy, barmské byznysmeny nebo samozřejmě čínské boháče.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: Ineos Grenadier je odpověď naštvaného miliardáře. Už jsme se svezli, jméno má po oblíbené hospodě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz