Nový crossover Kia Seltos na další upoutávce. Od konceptu se nebude příliš lišit

Kia pokračuje v kampani upoutávek na nový crossover Seltos, jehož oficiálního představení bychom se měli dočkat v následujících týdnech.

Nejnovější upoutávka na nový model Seltos se zaměřuje hlavně na jeho detaily a dále nám potvrzuje některá designová řešení, které již ukázaly dříve uvedené ilustrace. Ostatně novinka bude inspirována studií SP Signature a dle informací Kie má být určena „pro generaci mileniálů“. Název Seltos je pak odvozen od řecké mytologie.

Ačkoliv Kia označuje nový crossover za globální model, informace britského Autocaru uváděly, že na evropský trh novinka nezavítá. Seltos má ale přivést další nové prvky designového směřování značky a částečně předpovědět řešení, která Kia v určitě podobě zavede i na budoucí generace Sorenta, Sportage nebo Stonicu.

Modernizovaný hybrid Kia Niro má české ceny. Plug-in verze se blíží k milionu

Modernizovaný hybrid Kia Niro má české ceny. Plug-in verze se blíží k milionu

Hlavním trhem Seltosu tak bude samozřejmě Jižní Korea, kde se zařadí do segmentu kompaktních crossoverů a v modelové nabídce Kie zastane právě jeden z menších modelů. Na zmíněné mileniály a obecně mladé lidi s blízkým vztahem k moderním technologiím má poté cílit i interiér, kterému bude vévodit infotainment s 10,25obrazovkou a samozřejmě veškerou „cool“ konektivitou.

Kia tedy silným krokem rozšiřuje své portfolio SUV a crossoverů po celém světě. Seltos by se měl naplno ukázat ještě do konce června. V krátké době ho pak doplní nový XCeed určený hlavně pro Evropu, nehledě na várku konceptů SUV, jež automobilka představila letos v březnu na autosalonu v Soulu. Pro rok 2020 je navíc plánována i nová generace modelu Sorento.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků