Nový crossover Kia Seltos na další upoutávce. Od konceptu se nebude příliš lišit

Kia pokračuje v kampani upoutávek na nový crossover Seltos, jehož oficiálního představení bychom se měli dočkat v následujících týdnech.

Nejnovější upoutávka na nový model Seltos se zaměřuje hlavně na jeho detaily a dále nám potvrzuje některá designová řešení, které již ukázaly dříve uvedené ilustrace. Ostatně novinka bude inspirována studií SP Signature a dle informací Kie má být určena „pro generaci mileniálů“. Název Seltos je pak odvozen od řecké mytologie.

Ačkoliv Kia označuje nový crossover za globální model, informace britského Autocaru uváděly, že na evropský trh novinka nezavítá. Seltos má ale přivést další nové prvky designového směřování značky a částečně předpovědět řešení, která Kia v určitě podobě zavede i na budoucí generace Sorenta, Sportage nebo Stonicu.

Modernizovaný hybrid Kia Niro má české ceny. Plug-in verze se blíží k milionu

Modernizovaný hybrid Kia Niro má české ceny. Plug-in verze se blíží k milionu

Hlavním trhem Seltosu tak bude samozřejmě Jižní Korea, kde se zařadí do segmentu kompaktních crossoverů a v modelové nabídce Kie zastane právě jeden z menších modelů. Na zmíněné mileniály a obecně mladé lidi s blízkým vztahem k moderním technologiím má poté cílit i interiér, kterému bude vévodit infotainment s 10,25obrazovkou a samozřejmě veškerou „cool“ konektivitou.

Kia tedy silným krokem rozšiřuje své portfolio SUV a crossoverů po celém světě. Seltos by se měl naplno ukázat ještě do konce června. V krátké době ho pak doplní nový XCeed určený hlavně pro Evropu, nehledě na várku konceptů SUV, jež automobilka představila letos v březnu na autosalonu v Soulu. Pro rok 2020 je navíc plánována i nová generace modelu Sorento.

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků