Nový crossover Kia Seltos na další upoutávce. Od konceptu se nebude příliš lišit

Kia pokračuje v kampani upoutávek na nový crossover Seltos, jehož oficiálního představení bychom se měli dočkat v následujících týdnech.

Nejnovější upoutávka na nový model Seltos se zaměřuje hlavně na jeho detaily a dále nám potvrzuje některá designová řešení, které již ukázaly dříve uvedené ilustrace. Ostatně novinka bude inspirována studií SP Signature a dle informací Kie má být určena „pro generaci mileniálů“. Název Seltos je pak odvozen od řecké mytologie.

Ačkoliv Kia označuje nový crossover za globální model, informace britského Autocaru uváděly, že na evropský trh novinka nezavítá. Seltos má ale přivést další nové prvky designového směřování značky a částečně předpovědět řešení, která Kia v určitě podobě zavede i na budoucí generace Sorenta, Sportage nebo Stonicu.

Modernizovaný hybrid Kia Niro má české ceny. Plug-in verze se blíží k milionu

Modernizovaný hybrid Kia Niro má české ceny. Plug-in verze se blíží k milionu

Hlavním trhem Seltosu tak bude samozřejmě Jižní Korea, kde se zařadí do segmentu kompaktních crossoverů a v modelové nabídce Kie zastane právě jeden z menších modelů. Na zmíněné mileniály a obecně mladé lidi s blízkým vztahem k moderním technologiím má poté cílit i interiér, kterému bude vévodit infotainment s 10,25obrazovkou a samozřejmě veškerou „cool“ konektivitou.

Kia tedy silným krokem rozšiřuje své portfolio SUV a crossoverů po celém světě. Seltos by se měl naplno ukázat ještě do konce června. V krátké době ho pak doplní nový XCeed určený hlavně pro Evropu, nehledě na várku konceptů SUV, jež automobilka představila letos v březnu na autosalonu v Soulu. Pro rok 2020 je navíc plánována i nová generace modelu Sorento.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků