Nový Civic povede čtveřici frankfurtských novinek Hondy

Honda Motor Europe Ltd. dnes oznámila, že Honda představí na Frankfurtském autosalonu vzrušující čtveřici nových a posílených modelů. Frankfurtský autosalon se bude konat ve dnech 17. – 25. září, zahájí ho novinářské dny od 13. – 14. září 2005.

Nejvýznamnější událostí bude premiéra nového modelu Civic pouhých šest měsíců poté, co se na Ženevském autosalonu objevil jeho koncept. Honda také představí světu zcela nový Civic Hybrid, od kterého se očekává, že zaujme vedoucí pozici v úrovni emisí, a to díky zdokonalenému hybridnímu systému Honda. Od Hondy se očekává ohromující podívaná a to i díky rozšířené nabídce modelu Accord a upravené Hondě S2000, které budou také představeny na autosalonu.

Ke kvartetu nových a upravených modelů přibude ještě výstava evropského prototypu modelu Legend a technická výstava, která bude ukazovat pokrokový bezpečnostní systém modelu Legend, stejně tak jako systém Pop-up Hood (vystřelovací kapota), který byl zkonstruován k ochraně chodců proti zranění hlavy, dále brzdový systém pro snížení počtu kolizí (CMBS) a inteligentní systém nočního vidění.

Nový Civic pro Evropu

Osmá generace modelu Civic slibuje nastavit nové standardy ve vysoce konkurenčním evropském C segmentu a částečně v jeho prémiovém sektoru. Nový Civic je pozoruhodný svou transformací z konceptu do výroby, při níž došlo jen k malým změnám vnějšího vzhledu.

Nový Civic kombinuje neobyčejný styl s chytrým obalem. Dynamická šípovitá kabina vozu je hlavním prvkem nového modelu, aniž by byla zasažena flexibilita či balení. Tandemová vzdálenost*, která je hlavním ukazatelem vnitřní prostornosti, je na stejné úrovni s některými většími vozy ze segmentu D. Užitná hodnota vozu je zajištěna tím, že zadní sedadla mají systém sklápění jedním pohybem, což okamžitě vytváří plochý náložný prostor, stejně tak jako jedinečná podlaha v zavazadlovém prostoru, která může skrýt předměty uložené pod ní, nebo být spuštěna, aby odkryla podpodlažní úložný prostor.

Nová generace bude k dispozici s možností výběru ze tří motorů, které mají v modelu Civic premiéru. 1.8l motor je zcela novou jednotkou a těží z inovace v systému i-VTEC a slibuje úsporu paliva na úrovni 1.5l motoru, ale zároveň vynikající akceleraci na úrovni 2.0l motoru. Nabídka verzí bude také zahrnovat mezinárodní porotou v soutěži Motor roku 2005 oceněný dieselový motor 2.2 i-CTDi, který stanoví novou úroveň ve svém segmentu, a dále 1.4 i-DSI jednotku, která nemá hodnotu emisí CO2 vyšší než 143 g/km.

Nový Civic bude jedním z nejbezpečnějších vozů ve své třídě, protože těží ze standardní výbavy, jakou je ABS s EBD, stabilizační systém VSA a pokrokový systém na upozorňování na zapnutí pásů u pasažérů sedících na zadních sedadlech. Společnost Honda očekává, že nový Civic získá v nárazových testech EuroNCAP 5 hvězdiček za bezpečnost při čelním a bočním nárazu, 3 hvězdičky za ochranu chodců a 4 hvězdičky za ochranu dětí.

Nový Civic Hybrid

Zcela nový čtyřdveřový Civic Hybrid, který bude mít premiéru ve Frankfurtu, slibuje celosvětové prvenství v omezování emisí a dokonce i ekonomičtější provoz než u svého předchůdce, a to vše spolu s moderním a výrazným vzhledem.

Nový motor 1.3l i-VTEC je vybaven efektivnějším systémem Integrovaného motorového asistenta (IMA), který zdokonaluje obnovení brzdné energie o 10 % v porovnání se současným modelem Civic IMA. A navíc, nový hybridní systém Honda dosahuje přibližně o 20 % vyššího výkonu než současný systém – a jeho jízdní vlastnosti jsou shodné s 1.8l motorem – a to vše při úspoře paliva o 5 %.

Nový Accord na rok 2006

Face-lift modelu Honda Accord, který boduje v segmentu D, bude mít ve Frankfurtu také svou premiéru. Model Accord představí nejen face-lift jak exteriéru tak interiéru, ale především systém technologií ADAS (Advanced Driving Assist Systems), která se poprvé představí v Evropě.

Soubor systémů je zacílen na zjednodušení jízdních úkonů a především na bezpečnost. Adaptivní tempovat (Adaptive Cruise Control ACC), který reguluje rychlost vozu a jeho vzdálenost od vozidla vpředu, bude dodáván standardně. Navíc zde bude poprvé v Evropě použitý asistenční systém Lane Keeping Assist System (LKAS), který detekuje čáry jízdních pruhů na silnicích. Tento systém bude dodáván jako tovární příslušenství pouze do verzí s pravostranným řízením.

Honda S2000

Frankfurtský autosalon také poskytne první příležitost si prohlédnout face-lift dvoumístného roadsteru Honda S2000. Ovladatelnost vozu Honda S2000 byla vylepšena doplněním systému DBW (drive-by-wire), který lépe ovládá škrtící klapku. Přidání stabilizačního systému VSA a zdokonalené převodovky kompletuje změny v mechanických specifikacích.

Honda nabízí pro S2000 nové originální příslušenství, které se skládá ze tří částí a jedná se o pevnou střechu pro tento model. Tato střecha se skládá z páru zvýšených obloukovitých částí, které se spouštějí ze zadní části opěrek hlavy tak, aby připomínaly charakteristický vzhled mnoha klasických sportovních vozů.

Svěží vzhled a dojem je podpořen nabídkou dvou nových barev exteriéru (tmavá burgundská metalíza a bermudská modrá perleť), novou kombinací barev v interiéru (černá s béžovou), a novým audio systémem s 60 W reproduktory, které jsou umístěny v obloucích za opěrkami hlavy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků