Nový Citroën C6: překvapivé odhalení

Na příští rok se chystá nový luxusní model francouzské automobilky Citroën C6, který bude nástupcem modelu XM. Půjde o koncernovou alternativu modelu Peugeot 607 a konkurenci pro Audi A6, Škodu Superb, Volvo S80 apod.
Nový Citroën C6: překvapivé odhalení

Docela náhodou jsem našel v jednom francouzském diskuzním fóru následující tři fotografie s jasným označením Citroën C6. Podle všeho se zdá, že jde skutečně o finální podobu modelu C6, který má být pokračováním top-modelu XM. Vzhled je nápadně podobný špionážním fotkám, které jsme zveřejnili v dubnu tohoto roku a také konceptu C6 Lignage, který byl představen veřejnosti už před pěti lety.

Novinka by měla jít do prodeje už příští rok, oficiální premiéra je očekávána na ženevském autosalonu. Pod kapotou bude benzín V6 o výkonu 240 k (pravděpodobně 3.0 V6) a nafťák V6 s výkonem 207 k (pravděpodobně 2.7 V6 HDI). Stejně jako C5 dostane i C6 hydraulický podvozek, který bude mít nastavitelnou tuhost a bude umět zvětšit či zmenšit světlou výšku. Na rok 2006 je pak plánováno kupé C7.

Poznámka: Tyto fotografie se postupně rozšiřují po celém internetu, převzala je už většina motoristických serverů po celé Evropě, lze tedy předpokládat, že nejde o fotomontáž. Fotky byly pravděpodobně pořízeny na předpremiéře pro úzkou skupinu vybraných zákazníků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotografie modelu C6

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept C6 Lignage

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků