Nový Citroën C6: překvapivé odhalení

Na příští rok se chystá nový luxusní model francouzské automobilky Citroën C6, který bude nástupcem modelu XM. Půjde o koncernovou alternativu modelu Peugeot 607 a konkurenci pro Audi A6, Škodu Superb, Volvo S80 apod.
Nový Citroën C6: překvapivé odhalení

Docela náhodou jsem našel v jednom francouzském diskuzním fóru následující tři fotografie s jasným označením Citroën C6. Podle všeho se zdá, že jde skutečně o finální podobu modelu C6, který má být pokračováním top-modelu XM. Vzhled je nápadně podobný špionážním fotkám, které jsme zveřejnili v dubnu tohoto roku a také konceptu C6 Lignage, který byl představen veřejnosti už před pěti lety.

Novinka by měla jít do prodeje už příští rok, oficiální premiéra je očekávána na ženevském autosalonu. Pod kapotou bude benzín V6 o výkonu 240 k (pravděpodobně 3.0 V6) a nafťák V6 s výkonem 207 k (pravděpodobně 2.7 V6 HDI). Stejně jako C5 dostane i C6 hydraulický podvozek, který bude mít nastavitelnou tuhost a bude umět zvětšit či zmenšit světlou výšku. Na rok 2006 je pak plánováno kupé C7.

Poznámka: Tyto fotografie se postupně rozšiřují po celém internetu, převzala je už většina motoristických serverů po celé Evropě, lze tedy předpokládat, že nejde o fotomontáž. Fotky byly pravděpodobně pořízeny na předpremiéře pro úzkou skupinu vybraných zákazníků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotografie modelu C6

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept C6 Lignage

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků