Nový Citroën C4 a ë-C4 oficiálně: Čekali jsme hodně, ale takovou eleganci ne!

Citroën nám servíruje první várku informací a fotografií o novém modelu C4 ještě před oficiální premiérou. Technologie koncernu PSA využije na maximum.

Automobilka Citroën vypustila do světa první informace o třetí generaci modelu C4, které doprovází i první fotografie. Tyto informace k nám pramení ještě před oficiální premiérou, která se má odehrát 30. června. Citroën očividně na nic nečeká. Podle očekávání se kompaktní Francouz vzdal karoserie hatchback a stal se z něj crossover se svažující se střechou. 

Už i Citroën ukázal rodinnou dodávku do zásuvky. Uveze až 9 lidí a ujede 330 km

Už i Citroën ukázal rodinnou dodávku do zásuvky. Uveze až 9 lidí a ujede 330 km

Citroën chce tímto krokem navázat na úspěch modelů C3 Aircross a C5 Aircross. Designově se novinka oproti předchůdci liší nejen proporcemi, ale i jazykem, který nyní lépe koresponduje se současnou nabídkou značky. Má divoké tvary, dělené přední světlomety a zajímavě tvarované zadní svítilny. 

V rámci elektrifikace bude novinka k mání nejen se vznětovými a zážehovými motory, ale i jako čistě elektrická varianta ë-C4, což se dalo čekat. Bližší informace o voze si automobilka zatím nechává pro sebe. Můžeme ale počítat s motorizacemi PureTech od koncernu PSA, které si značky mezi sebou volně sdílejí.

Citroën C5 Aircross Hybrid detailně: Spotřeba 1,4 l/100 km, na elektřinu až 55 km

Citroën C5 Aircross Hybrid detailně: Spotřeba 1,4 l/100 km, na elektřinu až 55 km

Něco málo o výbavě nám prozradila i fotografie interiéru, kde najdete velký infotainment a digitální přístrojový štít. Nechybí pak ani výklopný head-up displej a hluboká přihrádka ve středovém tunelu. Potěšilo nás klasické ovládání klimatizace pod displejem. Více detailů o novince se dozvíme už 30. června. Dá se předpokládat, že z novinky bude vycházet i nový stylový Cactus.

Galerie doplněna o současnou verzi Citroën C4 Cactus.

Citroën

Citroën je nejdůležitější francouzská automobilka, součást skupiny Stellantis.

Společnost v roce 1919 založil André-Gustave Citroën. Byla to první automobilka s masovou sériovou výrobou mimo území USA. Od října 2014 patří pod Citroën také samostatná značka DS, která vyrábí luxusněji zaměřené vozy.

Citroën C1 • Citroën C3 • Citroën C3 AircrossCitroën C-Elysée • Citroën C4 Cactus • Citroën C5 Aircross • Citroën Spacetourer • Citroën BerlingoCitroën Jumper

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

včera | Richard Herbich | 7 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky