Nový Chevrolet Seeker by se neztratil ani v Evropě. Má tradiční techniku, slušný výkon a v davu nezapadne

Šikovně veliký model s mladistvým designem kombinuje skromný motor s velmi slušnou výbavou.

Společný americko-čínský podnik SAIC-GM se pochlubil novinkou, která v nabídce zapadne mezi modely Trailblazer a Blazer. Nový Seeker má na délku 4537 mm a široký je 1823 mm, stojí na rozvoru 2700 mm. Postaven je na platformě VSS, kterou GM používá od roku 2019 – konkrétně verzi F pro předokolky. Pohání ho čtyřválcová patnáctistovka s turbem a výkonem zhruba 132 kW (180 k), spojená s automatem typu CVT.

Čínský zákazník se může těšit až na 18“ kola, digitální přístrojový štít a obrazovku infotainmentu o shodné úhlopříčce 10,25 palce, bezdrátové připojení Apple CarPlay i dálkové aktualizace pro operační systém Xiaoxue. Z hlediska komfortní výbavy se středně velký crossover od Chevroletu může pochlubit vyhřívanými a chlazenými sedadly, indukční nabíječkou chytrých zařízení nebo elektricky ovládanými pátými dveřmi.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

Diskuze (3) Další článek: Jubilejní Mercedes-Maybach S se v Česku prodal za 9,5 milionu korun. Luxus na palubě jenom těžko najde obdoby

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,