Nový Cadillac Escalade je tady! Americká klasika opět narostla a umí jezdit sama

Cadillac Escalade si i v nejnovějším provedení ponechává osmiválcový motor a přidává kopu techniky.

Cadillac Escalade se dočkal páté generace. Plnotučné americké SUV si od svého debutu v roce 1999 dokázalo vybudovat renomé napříč všemi možnými sociálními vrstvami a snad není americké gangsterky či rapového videoklipu, kde by se tento vůz neobjevil.

TEST Cadillac XT4 2.0 Turbo AWD: Nejistý výsledek sázky na jistotu

TEST Cadillac XT4 2.0 Turbo AWD: Nejistý výsledek sázky na jistotu

Nejnovější adaptace narostla do všech stran a v nejvyšší specifikaci ESV dosahuje délky až 5763 milimetrů. Novinka stojí na platformě GMT1XX, kterou sdílí třeba s GMC Yukon nebo Chevroletem Suburban. Rozvor 3406 milimetrů (ESV) pak nadělil cestujícím na třetí řadě sedadel oproti předchozí generaci o 40 procent více prostoru.

Vnějšku samozřejmě dominuje spousta chromu a masivní přední maska. 22palcová kola jsou standardem a uvnitř se nachází spousta displejů. Palubní počítač je řešený displejem s úhlopříčkou 7,2“ nalevo od volantu. Před řidičem je digitální přístrojový štít o velikosti 14,2“ a centrum informací pro řidiče uzavírá 16,9“ velký infotainment s rozlišením 4K. 

Cadillac CT4 oficiálně: Americký sedan je připravený na evropské konkurenty

Cadillac CT4 oficiálně: Americký sedan je připravený na evropské konkurenty

Vysoká úroveň moderní techniky je samozřejmostí. Escalade má navigaci s promítáním živého obrazu na středový displej se znázorněnou šipkou nad odbočkou, jako to můžete znát z nových vozů Mercedes-Benz. Díky funkci Super Cruise umí vůz jezdit sám až po 320 tisících kilometrech dálnic. K přejetí z pruhu do pruhu pak stačí pouze dát znamení o změně směru jízdy.

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Američané mohou vybírat z dvojice pohonných jednotek. Ta první a ekologičtější, sází na černou pistoli u pumpy a jde o řadový šestiválec s výkonem 207 kW (281 koní). Druhou je zážehový osmiválec 6,2 litru s výkonem 313 kW (426 koní). Oba motory jsou spárovány s 10stupňovou automatickou převodovkou.

Cadillac Escalade se k americkým zákazníkům dostane v létě tohoto roku. Kompletní ceník zatím nebyl zveřejněn.

Cadillac

Cadillac je americký výrobce luxusních automobilů. Vznikl v roce 1902, název pochází ze jména zakladatele Detroitu. Vlastníkem společnosti je už od roku 1909 General Motors. Cadillac je druhá nejstarší – stále fungující – americká automobilka.

Cadillac ATS • Cadillac CTS • Cadillac XTS • Cadillac XT4 • Cadillac XT5 • Cadillac Escalade • Cadillac CT4 • Cadillac CT5

S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Audi e-tron S Sportback: Rychlost a luxus v základu, lehká noha volitelně

Audi e-tron S

Pohybuje se tiše, přesto není nenápadné. Umí jezdit velmi svižně, ale lépe se cítí v uvolněném tempu. Audi e-tron S je i v akčním hávu s karoserií Sportback rozporuplné, ale kvalitní auto.

6.  4.  2021 | Richard Herbich
TEST Hyundai Nexo FCEV: Budoucnost může vypadat i takto. Je to dobrý směr?

Hyundai Nexo FCEV

Na Hyundai Nexo v Česku ještě nejsme dostatečně připraveni. I tak jsme si ho ale zkusili a zjistili, že je to moc fajn auto.

4.  4.  2021 | Vladimír Kadera