Nový bráška PT Cruisera

Ačkoliv byl extravagantní americký automobil Chrysler PT Cruiser spíše koncept přivedený do sériové výroby, ohlas zákazníků byl tak velký, že automobilka Chrysler uvažuje o uvedení dalšího netradičního vozu do své výrobní palety.
Nový bráška PT Cruisera
Zatím jde sice jen o studii, která však již na první pohled zaujme uměleckým designem.  Koncept má označení Crossfire a snaží se v některých partiích navázat na úspěšného PTCruisera.

Crossfire je malé dvoudveřové kupé, postavené spíše pro evropského zákazníka. Zvenku jsou jasně vidět Klepněte pro větší obrázekjak propracovaně oblé tvary, tak i ostře řezané hrany, které však dohromady tvoří velmi harmonický celek. Přední část vozu vyniká rozměrnou maskou a  směrem dovnitř kapoty se svažujícími světlomety. Svisle uložený stírač vyvolává dojem děleného předního skla. Prostor pro cestující se na hranici bočních sloupků začíná výrazně zužovat a zaoblovat směrem dolů. Zadní části dominují dva velké sdružené světlomety. Karoserie využívá v bohaté míře uhlíkových kompozitů připevněných na hliníkovém rámu, díky čemuž je pohotovostní Klepněte pro větší obrázekhmotnost jen 1315kg.

Interiér vozu je velmi futuristický, čehož je dosaženo kombinací hliníku a kůže. Dominantou přístrojového panelu je mohutný polokruhový otáčkoměr s červeným polem od sedmi tisíc  s modrými číslicemi a po jeho stranách jsou umístěny další ukazatele a kontrolky.

Klepněte pro větší obrázekVůz je poháněn vpředu uloženým přeplňovaným šestiválcem 2.7 l o výkonu 205kW (277k) a přes pětistupňovou manuální převodovku pohání zadní kola. Zrychlení vozu z 0 na 60 MPH (96 km/h) se odehraje 5,8 sekundy a ručička rychloměru se zastaví až na rychlosti 238 km/h. Jen pro doplnění, Crossfire je dlouhý jen 3,95 metru a je obut do pneumatik 255/40 R19 vpředu a 295/35 ZR 21 vzadu.

Chrysler Crossfire je značným odkloněním Chrysleru od běžných modelů a v případě, že by se začal vyrábět, stane se jistě dominantní svým designem na většině trzích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků