Nový bráška PT Cruisera

Ačkoliv byl extravagantní americký automobil Chrysler PT Cruiser spíše koncept přivedený do sériové výroby, ohlas zákazníků byl tak velký, že automobilka Chrysler uvažuje o uvedení dalšího netradičního vozu do své výrobní palety.
Nový bráška PT Cruisera
Zatím jde sice jen o studii, která však již na první pohled zaujme uměleckým designem.  Koncept má označení Crossfire a snaží se v některých partiích navázat na úspěšného PTCruisera.

Crossfire je malé dvoudveřové kupé, postavené spíše pro evropského zákazníka. Zvenku jsou jasně vidět Klepněte pro větší obrázekjak propracovaně oblé tvary, tak i ostře řezané hrany, které však dohromady tvoří velmi harmonický celek. Přední část vozu vyniká rozměrnou maskou a  směrem dovnitř kapoty se svažujícími světlomety. Svisle uložený stírač vyvolává dojem děleného předního skla. Prostor pro cestující se na hranici bočních sloupků začíná výrazně zužovat a zaoblovat směrem dolů. Zadní části dominují dva velké sdružené světlomety. Karoserie využívá v bohaté míře uhlíkových kompozitů připevněných na hliníkovém rámu, díky čemuž je pohotovostní Klepněte pro větší obrázekhmotnost jen 1315kg.

Interiér vozu je velmi futuristický, čehož je dosaženo kombinací hliníku a kůže. Dominantou přístrojového panelu je mohutný polokruhový otáčkoměr s červeným polem od sedmi tisíc  s modrými číslicemi a po jeho stranách jsou umístěny další ukazatele a kontrolky.

Klepněte pro větší obrázekVůz je poháněn vpředu uloženým přeplňovaným šestiválcem 2.7 l o výkonu 205kW (277k) a přes pětistupňovou manuální převodovku pohání zadní kola. Zrychlení vozu z 0 na 60 MPH (96 km/h) se odehraje 5,8 sekundy a ručička rychloměru se zastaví až na rychlosti 238 km/h. Jen pro doplnění, Crossfire je dlouhý jen 3,95 metru a je obut do pneumatik 255/40 R19 vpředu a 295/35 ZR 21 vzadu.

Chrysler Crossfire je značným odkloněním Chrysleru od běžných modelů a v případě, že by se začal vyrábět, stane se jistě dominantní svým designem na většině trzích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků