Nový bráška PT Cruisera

Ačkoliv byl extravagantní americký automobil Chrysler PT Cruiser spíše koncept přivedený do sériové výroby, ohlas zákazníků byl tak velký, že automobilka Chrysler uvažuje o uvedení dalšího netradičního vozu do své výrobní palety.
Nový bráška PT Cruisera
Zatím jde sice jen o studii, která však již na první pohled zaujme uměleckým designem.  Koncept má označení Crossfire a snaží se v některých partiích navázat na úspěšného PTCruisera.

Crossfire je malé dvoudveřové kupé, postavené spíše pro evropského zákazníka. Zvenku jsou jasně vidět Klepněte pro větší obrázekjak propracovaně oblé tvary, tak i ostře řezané hrany, které však dohromady tvoří velmi harmonický celek. Přední část vozu vyniká rozměrnou maskou a  směrem dovnitř kapoty se svažujícími světlomety. Svisle uložený stírač vyvolává dojem děleného předního skla. Prostor pro cestující se na hranici bočních sloupků začíná výrazně zužovat a zaoblovat směrem dolů. Zadní části dominují dva velké sdružené světlomety. Karoserie využívá v bohaté míře uhlíkových kompozitů připevněných na hliníkovém rámu, díky čemuž je pohotovostní Klepněte pro větší obrázekhmotnost jen 1315kg.

Interiér vozu je velmi futuristický, čehož je dosaženo kombinací hliníku a kůže. Dominantou přístrojového panelu je mohutný polokruhový otáčkoměr s červeným polem od sedmi tisíc  s modrými číslicemi a po jeho stranách jsou umístěny další ukazatele a kontrolky.

Klepněte pro větší obrázekVůz je poháněn vpředu uloženým přeplňovaným šestiválcem 2.7 l o výkonu 205kW (277k) a přes pětistupňovou manuální převodovku pohání zadní kola. Zrychlení vozu z 0 na 60 MPH (96 km/h) se odehraje 5,8 sekundy a ručička rychloměru se zastaví až na rychlosti 238 km/h. Jen pro doplnění, Crossfire je dlouhý jen 3,95 metru a je obut do pneumatik 255/40 R19 vpředu a 295/35 ZR 21 vzadu.

Chrysler Crossfire je značným odkloněním Chrysleru od běžných modelů a v případě, že by se začal vyrábět, stane se jistě dominantní svým designem na většině trzích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků