Nový Bentley Flying Spur na první upoutávce. Vysunovací symbol na přídi vypadá majestátně

Bentley začíná s upoutávkami na zbrusu novou generaci limuzíny Flying Spur. Očekávejte W12 pod kapotou a vysunovací okřídlené „béčko“ na přídi.

Čas letí a Bentley je připraveno na odhalení nové generace limuzíny Flying Spur. Současná verze tohoto modelu je na trhu od roku 2013 a po designové i technické stránce ještě vychází ze staré generace luxusního kupé Continental GT. Novinka se tak bude chtít zařadit již do upraveného směru, který nové „Conti“ zavedlo na konci roku 2017.

Čtyřdveřový model nám prozatím Bentley ukazuje jen prostřednictvím jednoduché ilustrace a krátkého videa (viz níže). Designem nový Flying Spur určitě poctí nejnovější Continental GT, ale jakožto limuzína roztáhne své rozměry na pořádně komfortní úroveň se zaměřením na pohodlí vzadu. Záběry poté prozrazují, že novinka dostane vysunující se symbol okřídleného (a nejspíš i osvětleného) písmena B na přídi.

Bentley Continental GT se ukazuje bez střechy. Luxusní kabrio zvládne 333 km/h

Bentley Continental GT se ukazuje bez střechy. Luxusní kabrio zvládne 333 km/h

Pod kapotou nového Flying Spuru bychom očekávali stejný šestilitrový motor W12 s dvojicí turbodmychadel, který najdete rovněž v Continentalu GT nebo SUV Bentayga. Mohlo by tedy dojít k obdobnému naladění na 467 kW (635 koní) a 900 N.m točivého momentu. Pochopitelně v kombinaci s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Stejně jako u ostatních modelů by ale později Bentley nabídlo jak slabší osmiválcovou motorizaci, tak plug-in hybridní variantu s identickým ústrojím, které již nyní najdete v Porsche Panamera 4 E-Hybrid – tedy šestiválec a elektromotor pro kombinovaný výkon kolem 340 kW (426 koní). Na druhé straně spektra se má ale v budoucnu objevit i vrcholná nejvýkonnější verze Speed.

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

S novým Flying Spurem se bude chtít automobilka opět pustit do boje s konkurencí ve formě chystaného Rolls-Roycu Ghost nebo Mercedesu-Maybach S600. Dalších upoutávek se máme dočkat již brzy, oficiálního odhalení pak ještě v průběhu letoška. Například zářijový autosalon ve Frankfurtu vypadá jako ideální místo.

Galerie doplněna o nejnovější Bentley Continental GT.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků