Nový Bentley Flying Spur na první upoutávce. Vysunovací symbol na přídi vypadá majestátně

Bentley začíná s upoutávkami na zbrusu novou generaci limuzíny Flying Spur. Očekávejte W12 pod kapotou a vysunovací okřídlené „béčko“ na přídi.

Čas letí a Bentley je připraveno na odhalení nové generace limuzíny Flying Spur. Současná verze tohoto modelu je na trhu od roku 2013 a po designové i technické stránce ještě vychází ze staré generace luxusního kupé Continental GT. Novinka se tak bude chtít zařadit již do upraveného směru, který nové „Conti“ zavedlo na konci roku 2017.

Čtyřdveřový model nám prozatím Bentley ukazuje jen prostřednictvím jednoduché ilustrace a krátkého videa (viz níže). Designem nový Flying Spur určitě poctí nejnovější Continental GT, ale jakožto limuzína roztáhne své rozměry na pořádně komfortní úroveň se zaměřením na pohodlí vzadu. Záběry poté prozrazují, že novinka dostane vysunující se symbol okřídleného (a nejspíš i osvětleného) písmena B na přídi.

Bentley Continental GT se ukazuje bez střechy. Luxusní kabrio zvládne 333 km/h

Bentley Continental GT se ukazuje bez střechy. Luxusní kabrio zvládne 333 km/h

Pod kapotou nového Flying Spuru bychom očekávali stejný šestilitrový motor W12 s dvojicí turbodmychadel, který najdete rovněž v Continentalu GT nebo SUV Bentayga. Mohlo by tedy dojít k obdobnému naladění na 467 kW (635 koní) a 900 N.m točivého momentu. Pochopitelně v kombinaci s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Stejně jako u ostatních modelů by ale později Bentley nabídlo jak slabší osmiválcovou motorizaci, tak plug-in hybridní variantu s identickým ústrojím, které již nyní najdete v Porsche Panamera 4 E-Hybrid – tedy šestiválec a elektromotor pro kombinovaný výkon kolem 340 kW (426 koní). Na druhé straně spektra se má ale v budoucnu objevit i vrcholná nejvýkonnější verze Speed.

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

Urus už není nejrychlejší SUV světa! Bentayga Speed umí o 1 km/h více

S novým Flying Spurem se bude chtít automobilka opět pustit do boje s konkurencí ve formě chystaného Rolls-Roycu Ghost nebo Mercedesu-Maybach S600. Dalších upoutávek se máme dočkat již brzy, oficiálního odhalení pak ještě v průběhu letoška. Například zářijový autosalon ve Frankfurtu vypadá jako ideální místo.

Galerie doplněna o nejnovější Bentley Continental GT.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 8 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků