Nový asistent Fordu poradí, kdy není třeba brzdit. Chce pomoci k nižší spotřebě paliva

Ford zavede u svých užitkových modelů nového asistenta, který řidičům pomůže dosáhnout ještě nižší spotřeby paliva.

Plynulá jízda bez minimální nutnosti silně brzdit a znovu se rozjíždět má samozřejmě pozitivní vliv na spotřebu paliva. Ford zmiňuje, že podle některých expertů lze plynulým stylem jízdy snížit spotřebu až o 12 %. Proto nyní automobilka do svých užitkových modelů Transit, Transit Custom a Tourneo Custom zavede nového asistenta, který bude šoférovi tak trochu „kecat do řízení“.

Víte, kdo v ČR prodává nejvíce dodávek? Možná budete překvapeni

Víte, kdo v ČR prodává nejvíce dodávek? Možná budete překvapeni

Nový systém EcoGuide bude využívat data z navigace vozu a předpovídat nadcházející situace na silnici, aby řidič mohl zavčasu upravit styl jízdy, nemusel na poslední chvíli tvrdě brzdit a opět zatěžovat motor opětovnou akcelerací. Asistent tak například poradí, když začít lehce zpomalovat, abyste nemuseli do blížící se ostré zatáčky přílišně brzdit.

Nejenže tedy řidič nebude muset na poslední chvíli brzdit, ale jemnější prací s pedálem nebude brzdy tolik opotřebovávat, udrží si na silnici plynulejší tempo a vyhne se agresivnějšímu zrychlení na původní rychlost, čímž šetří palivo. Stejně tak bude asistent brát v potaz blížící se převýšení, situace a provoz na křižovatkách nebo blížící se značení snížení či zvýšení povolené rychlosti.

Nové SUV Ford má speciální pneumatiky. Řešení defektu u krajnice je minulostí

Nové SUV Ford má speciální pneumatiky. Řešení defektu u krajnice je minulostí

Na základě posbíraných informací pak bude asistent řidiče na přístrojovém displeji informovat o nejlepší chvíli k započnutí zpomalování a podřazení na ideální převodový stupeň. Systém bude navíc analyzovat styl jízdy řidiče, čímž si bude moci dotyčný po každé cestě prohlédnout, ve kterých oblastech by se mohl na dané trase zlepšit – tedy zda jezdí úsporně a plynuje, nebo jestli v určitých chvílích třeba zbytečně nešlape na brzdu.

Nejprve se tedy novinka objeví v rodině užitkových modelů Transit a Tourneo. Uvedení systému do produkce plánuje Ford již v polovině letošního roku.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků