Nový airbag od Hondy zachytí hlavu jako baseballová rukavice. Takto funguje

Také v oblasti airbagů je stále co vylepšovat. Honda tak oznamuje vývoj nového typu airbagu pro ochranu spolujezdce.

Ještě lepší ochrana spolujezdce při čelním nárazu, a to zejména při střetu s menším přesahem a následným vychýlením vozu do strany. Tato pozitiva uvádí americké vývojové oddělení Hondy v případě nového airbagu, na kterém pracuje se švédskou společností Autoliv. Novinka zapadá do iniciativy automobilky Safety for Everyone (bezpečí pro všechny), jež se zaměřuje na zvýšení bezpečnosti v provozu jak pro posádky vozů, tak chodce či cyklisty.

Nová airbagová laboratoř: Napodobí podnebí za polárním kruhem

Nová airbagová laboratoř: Napodobí podnebí za polárním kruhem

V tomto případě se ovšem vývoj zaměřuje na ochranu spolujezdce. Podle Hondy je v tomto ohledu stále prostor ke zlepšení účinnosti airbagů a nový design by měl ještě efektivněji snížit riziko těžkého úrazu hlavy spolujezdce.  

Nový airbag totiž zohledňuje situaci, kdy hlava spolujezdce při nárazu nemíří přímo do prostoru airbagu, ale může z něj při bočním vychýlení vozu (třeba při zmíněném nárazu s přesahem) například sklouznout nebo jej zasáhnout jen částečně. Novinka tak zajistí, že hlava člověka dopadne vždy do měkkého.

Multikolizní airbag? Hyundai ho už vyvíjí. V autech bude během pár let

Multikolizní airbag? Hyundai ho už vyvíjí. V autech bude během pár let

Na rozdíl od konvenčních airbagů s jednou nafukovací komorou používá nový design Hondy celkem čtyři komory, vytvářející hluboký „polštář“ se silnějšími bočnicemi, které mají hlavu spolujezdce úspěšně zachytit i při vychýlení do stran a nakonec hlavu bezpečně obejmout. S trochou představivosti tak nový airbag vypadá a funguje jako baseballová rukavice.

Více již funkci nového airbagu upřesní video z testování. Pokud vše půjde podle plánu, do nových modelů Hondy se novinka dostane na trhu USA již příští rok. Později by se však určitě rozšířila i mimo americké modely.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků