Novou Dacii Duster Extreme jsme vybavili až k prasknutí. Pořád je levnější než základní Karoq

Nová výbava v nabídce rumunského SUV je také tou nejdražší. Jak si stojí v porovnání se Škodou Karoq?

V týdnu jsme se podívali na ceny Dacie Duster ve výbavě Extreme. Žhavá novinka v nabídce oblíbeného rumunského SUV je novým vrcholem nabídky a bez příplatku obsahuje bezklíčový vstup pomocí hands-free karty, kamerový systém Multiview, dva USB porty pro cestující vzadu, oranžově prošívané sedačky či hliníkové sedmnáctky.

To všechno k prvkům výchozí výbavy Prestige, tedy automatická klimatizace, vestavěná navigace, podpora zrcadlení chytrých telefonů, sledování slepých úhlů nebo zatmavená zadní okna. Jenže i s tím vším vás výbava vyjde na velmi skromných 426.900 Kč se základním motorem TCe 90.

Úplně nejdražší Dacia Duster je tak aktuálně kousek s výbavou Extreme a motorem TCe 150 v kombinaci s pohonem všech kol. Takové auto vyjde na 544.900 Kč. I když se budete snažit sebevíc, nedostanete finální cenu auta přes šest set tisíc.

Tak třeba oranžový lak karoserie Arizona vyjde jen na 13.900 Kč. Rezervní kolo stojí 4000 Kč, vyhřívání předních sedadel 6000 Kč a rozšířené mapové pokrytí pro navigaci 3000 Kč. Úplně nejdražší Duster tak aktuálně vychází na 571.800 Kč. Kdybychom si zaplatili balíček Easy servis na pět let, přes 600 tisíc korun se prostě nedostaneme.

Zajímavé je to třeba v porovnání s novou Škodou Karoq, která na českém trhu startuje výbavou Ambition za 638.900 Kč. Za tyto peníze dostanete šestnáctky Castor, infotainment Bolero nebo LED světlomety a zadní svítilny. Je to ale s motorem 1.0 TSI o výkonu 81 kW.

Pokud se budete chtít dostat na výkon francouzské třináctistovky v Dacii, budete muset sáhnout po motorizaci 1.5 TSI, a to už se bavíme o ceně minimálně 688.900 Kč. I přes to, že Dacia teď tedy umí téměř atakovat hranici 600 tisíc korun, stále se jedná o extrémně výhodnou nabídku pro nenáročné motoristy.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (37) Další článek: Mercedes-Benz už nabízí i elektrický obytňák. eCamper ujede až 363 km a nic mu nechybí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz