Novoroční výprodeje zablokovaly dopravu

To, co jsem viděl v Brně dnes ráno, se už asi nebude nikdy opakovat. Už od časného rána byla zablokovaná cesta z centra na Svitavy okolo hypermarketu Carefour, všechny křižovatky řídili policisté. Carefour totiž počínaje dnešním dnem zahájil masivní výprodej se slevami až 95 procent. Jak se později ukázalo, byl to jen marketingový tah, protože zboží za snížené ceny bylo v regálech poskrovnu a vše zajímavé bylo vyprodáno téměř okamžitě po otevření. V samotném Carefouru nebylo k hnutí, ucpané bylo parkoviště a příjezdové cesty. Kdybych to býval věděl, mohl jsem si tu cestu ušetřit...

Brno ale nebylo jediným městěm, které zácpy kvůli výprodeji postihly, dopravní kolaps nastal v Plzni, v Ostravě či Ústí nad Labem. Překvapivě nejslabší masové běsnění bylo v Praze, kde policisté nezaznamenali oproti jiným všedním dnům téměř žádný nárůst hustoty dopravy.

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Autoklub ADAC otestoval šestnáct letních pneumatik v rozměru 205/55 R16 V a čtrnáct plášťů 175/65 R14 T.

včera | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků