Novoroční výprodeje zablokovaly dopravu

To, co jsem viděl v Brně dnes ráno, se už asi nebude nikdy opakovat. Už od časného rána byla zablokovaná cesta z centra na Svitavy okolo hypermarketu Carefour, všechny křižovatky řídili policisté. Carefour totiž počínaje dnešním dnem zahájil masivní výprodej se slevami až 95 procent. Jak se později ukázalo, byl to jen marketingový tah, protože zboží za snížené ceny bylo v regálech poskrovnu a vše zajímavé bylo vyprodáno téměř okamžitě po otevření. V samotném Carefouru nebylo k hnutí, ucpané bylo parkoviště a příjezdové cesty. Kdybych to býval věděl, mohl jsem si tu cestu ušetřit...

Brno ale nebylo jediným městěm, které zácpy kvůli výprodeji postihly, dopravní kolaps nastal v Plzni, v Ostravě či Ústí nad Labem. Překvapivě nejslabší masové běsnění bylo v Praze, kde policisté nezaznamenali oproti jiným všedním dnům téměř žádný nárůst hustoty dopravy.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků