Novodobá Babetta jezdí na elektřinu a stojí 30 tisíc. Když dojde šťáva, můžete šlápnout do pedálů

Nový moped se jmenuje Hecht Betis. Dá se řídit od patnácti let a je homologován pro silniční provoz.

Elektrická kola, skútry nebo koloběžky se v současné době těší velké oblibě, s novinkou do své nabídky bateriových vozidel nyní přichází česká společnost Hecht, která se v této oblasti věnuje svému vlastnímu vývoji. Moped Betis představuje jako nástupce legendárního československého mopedu Babetta, s nímž má sdílet snadnou ovladatelnost, lehkost a rozumnou velikost. Je poháněn 800W elektromotorem, na jedno nabití ujede až 40 kilometrů a maximální rychlost činí 40 km/h.

Moped má homologaci pro silniční provoz (s registrační značkou) a je schválen jako dvoumístný s maximálním zatížením 130 kilogramů. Včetně baterie váží 65 kilogramů, nabití trvá 6 až 7 hodin. Pokud při jízdě nestačí výkon motoru nebo kapacita baterie, můžete mu pomoci díky pedálům – stejně jako u staré Babetty.

Stroj je k dostání v červené, stříbrné nebo zelené barvě za cenu 29.990 Kč. Za 899 Kč k němu dostanete přídavný přední koš.

Diskuze (13) Další článek: Honda ZR-V má po japonské premiéře. V Evropě se jí dočkáme v příštím roce, půjde po krku Škodě Karoq

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,