Novitec Panda, odvážný prcek

Známý tuner Novitec se pustil do úprav Fiatu Panda ve verzi 100 HP. Pokud ovšem čekáte radikální zvyšování výkonu, musíme vás zklamat. Motor dostal navíc pouze 6 koní, co se podařilo docílit novými koncovkami výfuku a propustnějším vzduchovým filtrem. Celkově tak na přední kola putuje 106 koní výkonu, to vše z benzínového motoru o objemu 1,4 litru.

Na vzhledu Pandy ovšem najdeme odlišností více. Nové jsou oba nárazníky, ten zadní dostal navíc integrovaný difuzor. Dominantou vozu jsou černá, sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin, která jsou s použitým bílým lakem v zajímavém kontrastu. Při tak krátkém rozvoru však nebude jízda po nerovných silnicích zřejmě žádný med.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Novitec Panda

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků