Novitec F430 Bi-Kompressor Spider: když se to umí...

Špičkový ladič Novitec připravil na počátek letošního roku dárek pro ty, kteří si chtějí nechat vymazlit otevřenou verzi Ferrari F430. Úprava Bi-Kompressor bude totiž dostupná i pro F430 Spider.

Na rozdíl od uzavřené verze nabídne Novitec jen jednu přestavbu a to na verzi Bi-Kompresor s výkonem 482 kW (656 k) a točivým momentem 662 Nm. Ostatní úpravy na 707 koní a 712 Nm jsou dostupné jen pro kupé. Každopádně s novým výkonem zrychlí F430 Spider na stovku za 3,7 s a dosáhne maximální rychlosti přes 330 km/h při použití upravené převodovky Novitecu.

Nový výkon se pak točí hlavně kolem mechanického přeplňování dvojicí kompresorů s plnícím tlakem až 0,38 barů. Díky použití tohoto přeplňování si motor zachovává původní charakter a není zničen turbem, jak tomu často bývá u konkurenčních úpravců. Současně s kompresor je instalována nová ECU, sání a výfukový systém. Speciální vstřikovače s čerpadlem, posílej je okruh mazání a další.

Bohužel fotografie Spideru Bi Kompressor nejsou prozatím k dispozici.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Novitec F430 Bi Kompressor
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků