Novitec F430 Bi-Kompressor Spider: když se to umí...

Špičkový ladič Novitec připravil na počátek letošního roku dárek pro ty, kteří si chtějí nechat vymazlit otevřenou verzi Ferrari F430. Úprava Bi-Kompressor bude totiž dostupná i pro F430 Spider.

Na rozdíl od uzavřené verze nabídne Novitec jen jednu přestavbu a to na verzi Bi-Kompresor s výkonem 482 kW (656 k) a točivým momentem 662 Nm. Ostatní úpravy na 707 koní a 712 Nm jsou dostupné jen pro kupé. Každopádně s novým výkonem zrychlí F430 Spider na stovku za 3,7 s a dosáhne maximální rychlosti přes 330 km/h při použití upravené převodovky Novitecu.

Nový výkon se pak točí hlavně kolem mechanického přeplňování dvojicí kompresorů s plnícím tlakem až 0,38 barů. Díky použití tohoto přeplňování si motor zachovává původní charakter a není zničen turbem, jak tomu často bývá u konkurenčních úpravců. Současně s kompresor je instalována nová ECU, sání a výfukový systém. Speciální vstřikovače s čerpadlem, posílej je okruh mazání a další.

Bohužel fotografie Spideru Bi Kompressor nejsou prozatím k dispozici.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Novitec F430 Bi Kompressor
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků