Novitec F430 Bi Kompressor: bílý divoch

Dvojité přeplňování není nic až tak zvláštního, ale dvojité plnění motoru kompresorem? A ještě k tomu Ferrari? Co se za tím skrývá?

Ferrari F430 patří mezi úpravci k oblíbeným vozům. Jeho technika je bohatě dimenzována a snese více než jen kosmetické úpravy. Když k tomu přidáme povedený tovární design, je o úspěch postaráno.

Menších či větších úprav jsme tu měli již nespočet, Novitec ovšem přichází s něčím zcela novým. Osmiválcový motor totiž doplnil o dvojitý kompresor. Za tímto označením se neskrývá nic jiného, než jedno „umělé dýchání” pro každou řadu válců vidlicového motoru.

Zejména díky tomuto přeplňování vzrostl výkon ze standardních 490 koní na výsledných 656 koní a F430 tak může co do výkonu konkurovat i Enzu. Novitec ovšem použil i upravený sací a výfukový systém a vyměnil také několik vnitřních části motoru.

Nový výkon se postaral i o to, že stovku nyní tento vůz zvládne za 3,7 s a dosáhne maximální rychlosti přes 350 km/h.

Z větší rychlosti pak budou zastavovat modifikované brzdy a o dobrou stabilitu se postará nejen nový podvozek, ale také nové aerodynamické prvky jako je zadní přítlačné křídlo, zadni difusor, přední spoiler a další drobné detaily.

Lehkými úpravami prošel i kabátek vozu. Výsledkem je vceku nevinně vypadající bílá kráska s černými pruhy, posazená na stejně barevně laděných kolech. Zdá se, že Novitec může být zase jednou na něco pyšný...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Novitec F430 Bi Kompressor
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků