Novitec F430 Bi Kompressor: bílý divoch

Dvojité přeplňování není nic až tak zvláštního, ale dvojité plnění motoru kompresorem? A ještě k tomu Ferrari? Co se za tím skrývá?

Ferrari F430 patří mezi úpravci k oblíbeným vozům. Jeho technika je bohatě dimenzována a snese více než jen kosmetické úpravy. Když k tomu přidáme povedený tovární design, je o úspěch postaráno.

Menších či větších úprav jsme tu měli již nespočet, Novitec ovšem přichází s něčím zcela novým. Osmiválcový motor totiž doplnil o dvojitý kompresor. Za tímto označením se neskrývá nic jiného, než jedno „umělé dýchání” pro každou řadu válců vidlicového motoru.

Zejména díky tomuto přeplňování vzrostl výkon ze standardních 490 koní na výsledných 656 koní a F430 tak může co do výkonu konkurovat i Enzu. Novitec ovšem použil i upravený sací a výfukový systém a vyměnil také několik vnitřních části motoru.

Nový výkon se postaral i o to, že stovku nyní tento vůz zvládne za 3,7 s a dosáhne maximální rychlosti přes 350 km/h.

Z větší rychlosti pak budou zastavovat modifikované brzdy a o dobrou stabilitu se postará nejen nový podvozek, ale také nové aerodynamické prvky jako je zadní přítlačné křídlo, zadni difusor, přední spoiler a další drobné detaily.

Lehkými úpravami prošel i kabátek vozu. Výsledkem je vceku nevinně vypadající bílá kráska s černými pruhy, posazená na stejně barevně laděných kolech. Zdá se, že Novitec může být zase jednou na něco pyšný...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Novitec F430 Bi Kompressor
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků