Novitec 159 JTDm: kráska s vyladěným pětiválcem

Společnost Novitec se rozhodla upravit krásnou Alfu 159. Zajímavé je, že si vybrali právě dieselovou verzi. Naštěstí s pěti válci.

Zvolit si pro úpravy nafťák, to si možná u mnoha příznivců značky pochopení nenajde. Důvod však byl prostý – z přeplňovaného motoru se dá nejsnadněji vymačkat větší výkon navíc.

Novitec si ale nevybral čtyřválcovou devatenáctistovku, ale 2,4-litrový pětiválec. Ten ve svém sériovém provedení poskytuje výkon rovných 200 k (147 kW). U Novitecu se ani nemuseli příliš snažit a použitím nové řídící jednotky z něho dostali koní 229 (168 kW).

Nicméně zamrzí, že u toho motoru se prostě zvonivého zvuku benzínového šestiválce nedočkáte. Novitec se pokusil situaci řešit alespoň částečně instalací nového výfuku. Ten ale podle předpokladů lépe vypadá než zní.

Ostatní prvky jsou vskutku decentní a nijak nekazí základní proporce karoserie a dodává jí agresivnější vzezření. Přední partii vozu byla věnována značná pozornost – přední spoiler a přepracovaný nárazník pomáhají k lepší aerodynamice vozu. Nepřehlédnutelné jsou rovněž rozšířené blatníky a decentní zadní spoiler.

Na české a slovenské cesty však tahle úprava vhodná zřejmě nebude. Novitec použil velká, až dvacetipalcová kola s rozměrem pneumatik 255/30. Pozitivní zprávou je, že zákazník si může nechat upravit podvozek podle svého gusta – na výběr jsou tři verze tvrdosti a snížení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Novitec 159 2,4 JTDm

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků