Novinky z Kolína budou stát méně než Škoda Fabia

Ačkoliv první zprávy ukazovaly, že malé vozy z Kolína budou poměrně drahé - v základu za 230 až 240 tisíc, v dnešním článku na iDnes se píše, že jejich základní cena bude nižší než cena Škody Fabia. Ta stojí v základním provedení Junior 224 900 Kč. Nižší cenu může TPCA nasadit díky tomu, že na vývoji a stavbě továrny ušetřila 200 až 300 milionů eur. Mnozí subdodavatelé se totiž za konsorciem přestěhovali do Česka, takže 80 procent dílů se bude vyrábět u nás. To výrazně sníží náklady na výrobu. Oproti Fabii bude již v základu ABS; na druhou stranu Fabia je výrazně větší (téměř o půl metru). Všechny tři novinky si detailní představení odbudou na ženevském autosalonu.

Kolínská auta se začnou vyrábět 28. února - viz článek v sekci Ekonomika.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků