Novinky z Kolína budou stát méně než Škoda Fabia

Ačkoliv první zprávy ukazovaly, že malé vozy z Kolína budou poměrně drahé - v základu za 230 až 240 tisíc, v dnešním článku na iDnes se píše, že jejich základní cena bude nižší než cena Škody Fabia. Ta stojí v základním provedení Junior 224 900 Kč. Nižší cenu může TPCA nasadit díky tomu, že na vývoji a stavbě továrny ušetřila 200 až 300 milionů eur. Mnozí subdodavatelé se totiž za konsorciem přestěhovali do Česka, takže 80 procent dílů se bude vyrábět u nás. To výrazně sníží náklady na výrobu. Oproti Fabii bude již v základu ABS; na druhou stranu Fabia je výrazně větší (téměř o půl metru). Všechny tři novinky si detailní představení odbudou na ženevském autosalonu.

Kolínská auta se začnou vyrábět 28. února - viz článek v sekci Ekonomika.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků