Novinky Škody pro další modelový rok v praxi (pokračujeme)

Na počátku května jsme vám přinesli přehled novinek modelového roku 2008 české automobilky Škoda. Od té doby uběhl již nějaký čas a jednotlivé novinky se postupně představují, o jiných se nám podařilo získat více informací, a tak se na ně můžeme - místy trochu s nadhledem - podívat podrobněji.

Jelikož se první díl představení novinek setkal s obrovským ohlasem a úspěchem, rozhodli jsme se přinést i další zajímavosti nového modelového roku.

Doposud nepředstavené novinky

Za pozornost stojí nové série hliníkových disků a krytů plechových disků. Nový design je určen jak pro Fabii, tak pro Roomster a Octavii.

Klepněte pro větší obrázek 
Fabia II: nový kryt kola Tethys pro plechové kolo 6Jx14 (náhrada za kryt kola Castor)
Klepněte pro větší obrázek
Fabia II a Roomster: Nová kola z lehkých slitin – Line 6Jx15
Klepněte pro větší obrázek
Nová kola z lehkých slitin – Bear 6,5Jx16
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Octavia: Nová kola z lehkých slitin – Lyra 16“ a Pallas 17“

Octavia dostane také novou navigaci Trinax. Určitě potěší i čtečka na SD karty...

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 

Již představené novinky

Mezi důležité změny jistě patří výměna krytů 12 voltových zásuvek ve vozech Škoda. Nový kryt s novým designem si zaslouží vaši pozornost. Díky našemu čtenáři se nám podařil získat, prozatím, počítačový snímek nového krytu. Zajímavá novinka.

Klepněte pro větší obrázek
Nový design 12V zásuvky

Možná ještě důležitější informací je, že Škoda už zřejmě začala s odlehčováním vybraných modelů, což by se mělo projevit na nižší spotřebě a lepší ovladatelnosti. Škoda totiž přestane u vybraných modelů montovat část těsnění dveří a navíc zruší i kličky nouzového ovládání střešního okna. Váhová úspora tak přestavuje velmi zajímavou hodnotu. Nebo že by to v Boleslavi dělali kvůli něčemu jinému?

Zajímavou proměnou prošly v novém modelovém roce i páčky u volantu. Nové „lucasy” jistě potěší snadností orientace v jejich funkcích.

Klepněte pro větší obrázek

Model Octavia II dostane nově i mlhovky s funkcí corner, tedy s přisvětlováním zatáček. A nové funkce si vyžádaly i změnu designu těchto světel.

Klepněte pro větší obrázek

Novinky z dílny automobilky Škoda bedlivě monitorujeme a jakmile se objeví další ukázky, budeme vás bez prodlení informovat.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků