Novinky Škody pro další modelový rok v praxi (pokračujeme)

Na počátku května jsme vám přinesli přehled novinek modelového roku 2008 české automobilky Škoda. Od té doby uběhl již nějaký čas a jednotlivé novinky se postupně představují, o jiných se nám podařilo získat více informací, a tak se na ně můžeme - místy trochu s nadhledem - podívat podrobněji.

Jelikož se první díl představení novinek setkal s obrovským ohlasem a úspěchem, rozhodli jsme se přinést i další zajímavosti nového modelového roku.

Doposud nepředstavené novinky

Za pozornost stojí nové série hliníkových disků a krytů plechových disků. Nový design je určen jak pro Fabii, tak pro Roomster a Octavii.

Klepněte pro větší obrázek 
Fabia II: nový kryt kola Tethys pro plechové kolo 6Jx14 (náhrada za kryt kola Castor)
Klepněte pro větší obrázek
Fabia II a Roomster: Nová kola z lehkých slitin – Line 6Jx15
Klepněte pro větší obrázek
Nová kola z lehkých slitin – Bear 6,5Jx16
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Octavia: Nová kola z lehkých slitin – Lyra 16“ a Pallas 17“

Octavia dostane také novou navigaci Trinax. Určitě potěší i čtečka na SD karty...

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 

Již představené novinky

Mezi důležité změny jistě patří výměna krytů 12 voltových zásuvek ve vozech Škoda. Nový kryt s novým designem si zaslouží vaši pozornost. Díky našemu čtenáři se nám podařil získat, prozatím, počítačový snímek nového krytu. Zajímavá novinka.

Klepněte pro větší obrázek
Nový design 12V zásuvky

Možná ještě důležitější informací je, že Škoda už zřejmě začala s odlehčováním vybraných modelů, což by se mělo projevit na nižší spotřebě a lepší ovladatelnosti. Škoda totiž přestane u vybraných modelů montovat část těsnění dveří a navíc zruší i kličky nouzového ovládání střešního okna. Váhová úspora tak přestavuje velmi zajímavou hodnotu. Nebo že by to v Boleslavi dělali kvůli něčemu jinému?

Zajímavou proměnou prošly v novém modelovém roce i páčky u volantu. Nové „lucasy” jistě potěší snadností orientace v jejich funkcích.

Klepněte pro větší obrázek

Model Octavia II dostane nově i mlhovky s funkcí corner, tedy s přisvětlováním zatáček. A nové funkce si vyžádaly i změnu designu těchto světel.

Klepněte pro větší obrázek

Novinky z dílny automobilky Škoda bedlivě monitorujeme a jakmile se objeví další ukázky, budeme vás bez prodlení informovat.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků