Novinky Opelu: podrobné informace, fotografie, video

Opel se v Ženevě rozhodně neztratil. Divákům předvedl luxusní model Signum, který bude brzy v prodeji, ostře sledovaný koncept GTC, jenž je mnohými označován za nástupce modelu Astra, a rychlík s názvem Speedster Turbo. Mimo jiné nachystal množství dalších novinek. Spousta fotek a krátké video.
Novinky Opelu: podrobné informace, fotografie, video
Seznam kapitol
  1. Opel GTC - výstřelek, nebo nástupce astry?
  2. Opel Signum - brzy v prodeji
  3. Rychlý Opel Speedster a další novinky

Ještě před zahájením ženevského autosalonu se na veřejnost dostaly informace o zajímavé studii automobilky Opel pod názvem GTC. Poměrně bouřlivé reakce světové motoristické veřejnosti vyústily v diskusi, zdali tento sportovním krasavec nastoupí na místo dosluhující verze Astry, nebo spíše naváže na dnes již neexistující Opel Tigra.

Astra, Tigra nebo vůbec nic?

V době nejvzrušenějších diskusí byl slavnostně zahájen ženevský autosalon, který sliboval alespoň částečnou naději, že se podaří tento tvrdý oříšek rozlousknout. Nyní, kdy autosalon vstupuje do své druhé fáze, se Opel GTC tváří nejvíce jako budoucí nástupce Opelu Astra.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Šípovité tvary karosérie symbolizují sílu a dynamičnost

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Agresivní vzezření automobilu umocňují masivní přední
světlomety a kola s nízkoprofilovými pneumatikami

Ačkoliv se na základě mnoha poznatků objevila nejedna zaručená informace pasující koncept GTC do pozice nového Opelu Astra, můžeme v tuto chvíli jen těžko tvrdit, že přesně takto bude nová Astra vypadat. Zkušenosti s vozy značky Opel nutí vidět další generaci Astry přece jen v usedlejších a poněkud střízlivějších barvách. Na druhé straně zde stojí tajemné výroky vrchních představitelů automobilky, které živí nepatrnou naději, že by se odvážný styling konceptu mohl do podoby nové Astry výrazněji promítnout.

Opel GTC - opravdu zajímavá studie

Opel GTC je vůz o rozměrech 4349 x 1773 x 1352 mm, který již na první pohled upoutá jinak zmlsané oko automobilového fajnšmekra svým agresivním vzezřením. Karosérii dominují šípovité tvary, které mají symbolizovat sílu a dynamičnost a vyjadřovat tak jasnou příslušnost k rodině vozů Opel. Pozornost upoutají také rozměrné přední světlomety a sdružené zadní svítilny. Ty vyniknou především atraktivním vzhledem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Netradičním prvkem jsou přídavná brzdová světla zabudovaná do
odtokové hrany střechy

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
V Ženevě byl koncept GTC na stánku Opelu středem pozornosti

Krátkou video prezentaci Opelu GTC 
si můžete prohlédnout
zde (433 Kb) 

Další výrazný designérským prvek představuje prosklená střecha a v její hraně zabudovaná přídavná brzdová světla. Nechybí ani množství dalších detailů, dotvářejících celkový obraz sportovního vozu. Zmiňme například sportovní koncovky výfuku či masivní kola osazená nízkoprofilovými pneumatikami. Za vnější podobou vozu samozřejmě nezaostává ani interiér. Ten je vyveden v hnědé kůži. Přítomen je také kašmír navozující pocit luxusu.

Přesnou podobu zatím neznáme, motory ano

Zatímco na finální podobu nové Astry si ještě chvíli počkáme, motorovou paletu známe již nyní. Ta bude poměrně široká a bude zahrnovat několik benzínových a zážehových jednotek. Zážehové agregáty budou začínat motorem 1.4 l (55 kW/75 k), dále 1.6 l (74 kW/100 koní), 1.8 (85 kW/125 koní). Vrcholem bude přeplňovaný čtyřválec 2.2 l (142/190 koní), nebo šestiválec 3.2 l (155 kW/211 koní). Ten pochází z modelu Vectra GTS.

Vznětové jednotky budou vyvíjeny ve spolupráci s Fiatem. Nejslabším naftovým agregátem bude 1.7 DTI (55 kW/75 koní), jeho protikladem bude 2.2 DTI (92 kW/125 koní). Všechny dieselové motory vyjdou z italské produkce (JTD). Na výběr bude z několika druhů převodovek. Dostupná bude buď šestistupňová přímo řazená převodovka, poloautomatická převodovka Easytronic nebo také plně automatická převodovka CVT.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Předpokládaná podoba nové Astry

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Opel GTC - výstřelek, nebo nástupce astry?
  2. Opel Signum - brzy v prodeji
  3. Rychlý Opel Speedster a další novinky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků