Novinka pro „soukromý tuning“

Profesionální tuningové firmy dodávají svá vozidla kompletní, včetně kol a pneumatik. Existuje však řada motoristů, kteří využívají takzvaný „soukromý tuning“, tedy doplňují svůj sériový vůz nejrůznějšími doplňky podle vlastního výběru. Jim je určena nová pneumatika Pirelli P Zero Nero.
Novinka pro „soukromý tuning“

Patří do řady Pirelli Zero Collection, který zahrnuje obutí pro zvýšení luxusu a komfortu (Zero Systém a Zero Rosso), pro závodní vozy (Zero Corsa) a výkonné terénní vozy (Zero Scorpio). Je členem skupiny vysokovýkonných pneumatik (Ultra High Performance, UHP), které zaručují i u vozidel s vysokou dynamikou dostačující míru bezpečnosti. Nová pneumatika je určena těm, kteří si vybírají kola z lehké slitiny s možností montáže pneumatik s velmi nízkým profilem, až do 30%.

Klepněte pro větší obrázek

Právě proto, že Zero Nero je určena pro výměnu, existuje v neobyčejně široké škále rozměrů. Teď je k dispozici 18 typů, do konce roku přibude dalších 29. To znamená, že Zero Nero pokryje 60% všech používaných variant UHP. Řada začíná relativně malým rozměrem 16´´ a pokračuje až 20´´. Všechny jsou v kategorii ZR, tedy s homologací do 320 km/h. Konstrukce s nízkým nebo ultranízkým profilem umožňuje okamžitý přenos podélného i bočního zrychlení a také zpomalení. Nová konstrukce umožnila odstranit velkou část odstředivé deformace pláště, takže i při vysokých rychlostech dokáže využít výhod širokého běhounu – tedy hlavně přesnější směrové vedení, rychlejší a přesnější zatáčení, větší stabilitu v zatáčkách a zkrácení brzdné dráhy.

Vzorek běhounu je opatřen zakřivenými příčnými drážkami, které v každém okamžiku působí některým segmentem kolmo ke směru jízdy a podílí se tak na zachování adheze. Asymetrický vzorek a konstrukce figur jsou sestaveny i s ohledem na jízdu po mokrém povrchu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků