Novinka pro „soukromý tuning“

Profesionální tuningové firmy dodávají svá vozidla kompletní, včetně kol a pneumatik. Existuje však řada motoristů, kteří využívají takzvaný „soukromý tuning“, tedy doplňují svůj sériový vůz nejrůznějšími doplňky podle vlastního výběru. Jim je určena nová pneumatika Pirelli P Zero Nero.
Novinka pro „soukromý tuning“

Patří do řady Pirelli Zero Collection, který zahrnuje obutí pro zvýšení luxusu a komfortu (Zero Systém a Zero Rosso), pro závodní vozy (Zero Corsa) a výkonné terénní vozy (Zero Scorpio). Je členem skupiny vysokovýkonných pneumatik (Ultra High Performance, UHP), které zaručují i u vozidel s vysokou dynamikou dostačující míru bezpečnosti. Nová pneumatika je určena těm, kteří si vybírají kola z lehké slitiny s možností montáže pneumatik s velmi nízkým profilem, až do 30%.

Klepněte pro větší obrázek

Právě proto, že Zero Nero je určena pro výměnu, existuje v neobyčejně široké škále rozměrů. Teď je k dispozici 18 typů, do konce roku přibude dalších 29. To znamená, že Zero Nero pokryje 60% všech používaných variant UHP. Řada začíná relativně malým rozměrem 16´´ a pokračuje až 20´´. Všechny jsou v kategorii ZR, tedy s homologací do 320 km/h. Konstrukce s nízkým nebo ultranízkým profilem umožňuje okamžitý přenos podélného i bočního zrychlení a také zpomalení. Nová konstrukce umožnila odstranit velkou část odstředivé deformace pláště, takže i při vysokých rychlostech dokáže využít výhod širokého běhounu – tedy hlavně přesnější směrové vedení, rychlejší a přesnější zatáčení, větší stabilitu v zatáčkách a zkrácení brzdné dráhy.

Vzorek běhounu je opatřen zakřivenými příčnými drážkami, které v každém okamžiku působí některým segmentem kolmo ke směru jízdy a podílí se tak na zachování adheze. Asymetrický vzorek a konstrukce figur jsou sestaveny i s ohledem na jízdu po mokrém povrchu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků