Novinka pro „soukromý tuning“

Profesionální tuningové firmy dodávají svá vozidla kompletní, včetně kol a pneumatik. Existuje však řada motoristů, kteří využívají takzvaný „soukromý tuning“, tedy doplňují svůj sériový vůz nejrůznějšími doplňky podle vlastního výběru. Jim je určena nová pneumatika Pirelli P Zero Nero.
Novinka pro „soukromý tuning“

Patří do řady Pirelli Zero Collection, který zahrnuje obutí pro zvýšení luxusu a komfortu (Zero Systém a Zero Rosso), pro závodní vozy (Zero Corsa) a výkonné terénní vozy (Zero Scorpio). Je členem skupiny vysokovýkonných pneumatik (Ultra High Performance, UHP), které zaručují i u vozidel s vysokou dynamikou dostačující míru bezpečnosti. Nová pneumatika je určena těm, kteří si vybírají kola z lehké slitiny s možností montáže pneumatik s velmi nízkým profilem, až do 30%.

Klepněte pro větší obrázek

Právě proto, že Zero Nero je určena pro výměnu, existuje v neobyčejně široké škále rozměrů. Teď je k dispozici 18 typů, do konce roku přibude dalších 29. To znamená, že Zero Nero pokryje 60% všech používaných variant UHP. Řada začíná relativně malým rozměrem 16´´ a pokračuje až 20´´. Všechny jsou v kategorii ZR, tedy s homologací do 320 km/h. Konstrukce s nízkým nebo ultranízkým profilem umožňuje okamžitý přenos podélného i bočního zrychlení a také zpomalení. Nová konstrukce umožnila odstranit velkou část odstředivé deformace pláště, takže i při vysokých rychlostech dokáže využít výhod širokého běhounu – tedy hlavně přesnější směrové vedení, rychlejší a přesnější zatáčení, větší stabilitu v zatáčkách a zkrácení brzdné dráhy.

Vzorek běhounu je opatřen zakřivenými příčnými drážkami, které v každém okamžiku působí některým segmentem kolmo ke směru jízdy a podílí se tak na zachování adheze. Asymetrický vzorek a konstrukce figur jsou sestaveny i s ohledem na jízdu po mokrém povrchu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků