Novinka od Maserati: Kubang GT/4x4

Autoshow v Detroitu přineslo další ze série studií. Tentokráte byl divákům představen vůz s označením Kubang GT 4x4, který představuje nejnovější přírůstek do rodiny vozů Maserati. Netradiční koncept spojující filosofii vozů GT s pohonem všech čtyř kol se chystá dle slov představitelů automobilky zaútočit na city potenciálních zákazníků svým netradičním vzhledem a jízdním komfortem.

Pod kapotou vozu nalezneme osmiválec o objemu 4,2 litru s výkonem 390k (285 Kw), který vyžene GT z 0 na 100 km/h za 5,5 s. Maximální rychlost má dosáhnout až 250 km/h. Zájemci o koupi modelu Kubang GT 4x4 si budou moci také vybrat z několika variant počtu a rozmístění sedadel. Zatímco standardně předpokládá automobilka montovat do vozu sedadel pět, předváděný vůz v Detroitu disponuje pouze sedadly čtyřmi. Konstruktéři pamatovali také na zavazadlový prostor, který není sice největší, nicméně dokáže pojmout přiměřené množství zavazadel.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Spokojenost s finální podobou konceptu vyjádřil i designer Giorgetto Giugiaro. Ten ocenil především netradiční design, který by se měl stát největším lákadlem na cestě za dosažením předpokládaných prodejních výsledků.

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků