Novinka od Hyundaie se dostala do rukou abstraktnímu umělci. Výsledek stojí za to

Stává se to docela často, že automobilky při uvedení nových modelů oslovují umělce. Výsledky jsou pak opravdu nezapomenutelné, jako například toto dílo od německého umělce.

Výbava rodiny vozů Hyundai se před nedávnem rozrostla i o linii N Line, která obyčejným modelům dodává výraznější vzhled a o nějaký ten ostřejší komponent navíc. Nejnovějším přírůstkem se stalo SUV Tucson. K oslavení jeho uvedení oslovil Hyundai německého umělce Andrease Preisa, který dostal za úkol proměnit vůz v umělecké dílo.

Hyundai představil Tucson ve verzi N Line. Ostřejší fasádu doplňuje nový hybridní motor

Hyundai představil Tucson ve verzi N Line. Ostřejší fasádu doplňuje nový hybridní motor

Andreas Preis se narodil na jihu Německa a již od mala se věnoval malování. Po studiu designu v Norimberku si vybudoval jméno a spolupracuje nyní se značkami jako Adobe, Microsoft, Nike nebo třeba Mini. Jeho poznávacím znamením jsou abstraktní kresby a barvité motivy.

Hyundai odhalil všechny novinky pro rok 2019. Největší pecka zatím s otazníkem

Hyundai odhalil všechny novinky pro rok 2019. Největší pecka zatím s otazníkem

Stejně tedy vypadá i výsledné dílo. Jako základ posloužila tovární barva Engine Red, na které pak Andreas použil prvky z motorsportu, jako třeba části polepů z rallye speciálů Hyundai i20 Coupe WRC či i30 N TCR.

„Byl jsem velmi nadšený, když mě oslovil Hyundai, abych na novém Tucsonu N Line vytvořil nějakou ilustraci. Namalovat obraz, kde je plátnem celé auto. To je příležitost, která se vám nenaskytne každý den. Do tohoto vozu jsem mohl vtisknout kus vlastní osobnosti“, říká Andreas Preis o svém díle. Na výsledek i průběh práce se můžete podívat nahoře v galerii.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků