Novinka od Hyundaie se dostala do rukou abstraktnímu umělci. Výsledek stojí za to

Stává se to docela často, že automobilky při uvedení nových modelů oslovují umělce. Výsledky jsou pak opravdu nezapomenutelné, jako například toto dílo od německého umělce.

Výbava rodiny vozů Hyundai se před nedávnem rozrostla i o linii N Line, která obyčejným modelům dodává výraznější vzhled a o nějaký ten ostřejší komponent navíc. Nejnovějším přírůstkem se stalo SUV Tucson. K oslavení jeho uvedení oslovil Hyundai německého umělce Andrease Preisa, který dostal za úkol proměnit vůz v umělecké dílo.

Hyundai představil Tucson ve verzi N Line. Ostřejší fasádu doplňuje nový hybridní motor

Hyundai představil Tucson ve verzi N Line. Ostřejší fasádu doplňuje nový hybridní motor

Andreas Preis se narodil na jihu Německa a již od mala se věnoval malování. Po studiu designu v Norimberku si vybudoval jméno a spolupracuje nyní se značkami jako Adobe, Microsoft, Nike nebo třeba Mini. Jeho poznávacím znamením jsou abstraktní kresby a barvité motivy.

Hyundai odhalil všechny novinky pro rok 2019. Největší pecka zatím s otazníkem

Hyundai odhalil všechny novinky pro rok 2019. Největší pecka zatím s otazníkem

Stejně tedy vypadá i výsledné dílo. Jako základ posloužila tovární barva Engine Red, na které pak Andreas použil prvky z motorsportu, jako třeba části polepů z rallye speciálů Hyundai i20 Coupe WRC či i30 N TCR.

„Byl jsem velmi nadšený, když mě oslovil Hyundai, abych na novém Tucsonu N Line vytvořil nějakou ilustraci. Namalovat obraz, kde je plátnem celé auto. To je příležitost, která se vám nenaskytne každý den. Do tohoto vozu jsem mohl vtisknout kus vlastní osobnosti“, říká Andreas Preis o svém díle. Na výsledek i průběh práce se můžete podívat nahoře v galerii.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků