Novinka od Hyundaie se dostala do rukou abstraktnímu umělci. Výsledek stojí za to

Stává se to docela často, že automobilky při uvedení nových modelů oslovují umělce. Výsledky jsou pak opravdu nezapomenutelné, jako například toto dílo od německého umělce.

Výbava rodiny vozů Hyundai se před nedávnem rozrostla i o linii N Line, která obyčejným modelům dodává výraznější vzhled a o nějaký ten ostřejší komponent navíc. Nejnovějším přírůstkem se stalo SUV Tucson. K oslavení jeho uvedení oslovil Hyundai německého umělce Andrease Preisa, který dostal za úkol proměnit vůz v umělecké dílo.

Hyundai představil Tucson ve verzi N Line. Ostřejší fasádu doplňuje nový hybridní motor

Hyundai představil Tucson ve verzi N Line. Ostřejší fasádu doplňuje nový hybridní motor

Andreas Preis se narodil na jihu Německa a již od mala se věnoval malování. Po studiu designu v Norimberku si vybudoval jméno a spolupracuje nyní se značkami jako Adobe, Microsoft, Nike nebo třeba Mini. Jeho poznávacím znamením jsou abstraktní kresby a barvité motivy.

Hyundai odhalil všechny novinky pro rok 2019. Největší pecka zatím s otazníkem

Hyundai odhalil všechny novinky pro rok 2019. Největší pecka zatím s otazníkem

Stejně tedy vypadá i výsledné dílo. Jako základ posloužila tovární barva Engine Red, na které pak Andreas použil prvky z motorsportu, jako třeba části polepů z rallye speciálů Hyundai i20 Coupe WRC či i30 N TCR.

„Byl jsem velmi nadšený, když mě oslovil Hyundai, abych na novém Tucsonu N Line vytvořil nějakou ilustraci. Namalovat obraz, kde je plátnem celé auto. To je příležitost, která se vám nenaskytne každý den. Do tohoto vozu jsem mohl vtisknout kus vlastní osobnosti“, říká Andreas Preis o svém díle. Na výsledek i průběh práce se můžete podívat nahoře v galerii.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 195 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků