Novinka od Hyundaie se dostala do rukou abstraktnímu umělci. Výsledek stojí za to

Stává se to docela často, že automobilky při uvedení nových modelů oslovují umělce. Výsledky jsou pak opravdu nezapomenutelné, jako například toto dílo od německého umělce.

Výbava rodiny vozů Hyundai se před nedávnem rozrostla i o linii N Line, která obyčejným modelům dodává výraznější vzhled a o nějaký ten ostřejší komponent navíc. Nejnovějším přírůstkem se stalo SUV Tucson. K oslavení jeho uvedení oslovil Hyundai německého umělce Andrease Preisa, který dostal za úkol proměnit vůz v umělecké dílo.

Hyundai představil Tucson ve verzi N Line. Ostřejší fasádu doplňuje nový hybridní motor

Hyundai představil Tucson ve verzi N Line. Ostřejší fasádu doplňuje nový hybridní motor

Andreas Preis se narodil na jihu Německa a již od mala se věnoval malování. Po studiu designu v Norimberku si vybudoval jméno a spolupracuje nyní se značkami jako Adobe, Microsoft, Nike nebo třeba Mini. Jeho poznávacím znamením jsou abstraktní kresby a barvité motivy.

Hyundai odhalil všechny novinky pro rok 2019. Největší pecka zatím s otazníkem

Hyundai odhalil všechny novinky pro rok 2019. Největší pecka zatím s otazníkem

Stejně tedy vypadá i výsledné dílo. Jako základ posloužila tovární barva Engine Red, na které pak Andreas použil prvky z motorsportu, jako třeba části polepů z rallye speciálů Hyundai i20 Coupe WRC či i30 N TCR.

„Byl jsem velmi nadšený, když mě oslovil Hyundai, abych na novém Tucsonu N Line vytvořil nějakou ilustraci. Namalovat obraz, kde je plátnem celé auto. To je příležitost, která se vám nenaskytne každý den. Do tohoto vozu jsem mohl vtisknout kus vlastní osobnosti“, říká Andreas Preis o svém díle. Na výsledek i průběh práce se můžete podívat nahoře v galerii.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků