Novinka od Hyundaie se dostala do rukou abstraktnímu umělci. Výsledek stojí za to

Stává se to docela často, že automobilky při uvedení nových modelů oslovují umělce. Výsledky jsou pak opravdu nezapomenutelné, jako například toto dílo od německého umělce.

Výbava rodiny vozů Hyundai se před nedávnem rozrostla i o linii N Line, která obyčejným modelům dodává výraznější vzhled a o nějaký ten ostřejší komponent navíc. Nejnovějším přírůstkem se stalo SUV Tucson. K oslavení jeho uvedení oslovil Hyundai německého umělce Andrease Preisa, který dostal za úkol proměnit vůz v umělecké dílo.

Hyundai představil Tucson ve verzi N Line. Ostřejší fasádu doplňuje nový hybridní motor

Hyundai představil Tucson ve verzi N Line. Ostřejší fasádu doplňuje nový hybridní motor

Andreas Preis se narodil na jihu Německa a již od mala se věnoval malování. Po studiu designu v Norimberku si vybudoval jméno a spolupracuje nyní se značkami jako Adobe, Microsoft, Nike nebo třeba Mini. Jeho poznávacím znamením jsou abstraktní kresby a barvité motivy.

Hyundai odhalil všechny novinky pro rok 2019. Největší pecka zatím s otazníkem

Hyundai odhalil všechny novinky pro rok 2019. Největší pecka zatím s otazníkem

Stejně tedy vypadá i výsledné dílo. Jako základ posloužila tovární barva Engine Red, na které pak Andreas použil prvky z motorsportu, jako třeba části polepů z rallye speciálů Hyundai i20 Coupe WRC či i30 N TCR.

„Byl jsem velmi nadšený, když mě oslovil Hyundai, abych na novém Tucsonu N Line vytvořil nějakou ilustraci. Namalovat obraz, kde je plátnem celé auto. To je příležitost, která se vám nenaskytne každý den. Do tohoto vozu jsem mohl vtisknout kus vlastní osobnosti“, říká Andreas Preis o svém díle. Na výsledek i průběh práce se můžete podívat nahoře v galerii.

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

včera | Miro Mihálik | 4 příspěvky
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků