Novej Kii pravdepodobne zostane meno Cee`d

Nová Kia, ktorej koncept sa predstavil tento rok na autosalóne v Ženeve pod menom Cee`d, príde na trh koncom tohto roka. Kia doteraz používala pre pripravovaný model kódové označenie ED, ale vedenie automobilky sa rozhodlo, že sa pri sériovom modeli vrátia k pôvodnému Cee`d. „CE“ (European Community) má značiť, že sa vozidlo bude vyrábať v Európskej únii, „ED“ – European Design zase naznačuje, pre ktorý trh bol automobil navrhnutý.

Kia Cee`d zo slovenského závodu v Žiline by mala doraziť na trh v decembri tohto roku, zatiaľ len ako päťdverový hatchback. Pod jej kapotou sa objavia agregáty 1,4 71 kW, 1,6 82 kW, a 2,0 105 kW. Naftu bude zastupovať „jednašestka“ so vstrekovaním Common-Rail a výkonom 80 kW.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Kia Cee`d

 

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 19 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků