Nové Volvo S80, švédský král jde do boje

Automobilka Volvo konečně oficiálně představila svou novou vlajkovou loď s tradičním označením S80. Největší vůz značky nejen narostl, ale konečně dostane i důstojný osmiválec, který mu ve vyšší střední třídě chyběl. Je ovšem otázkou, zda to stačí k získání zákazníku konkurence. Jaké je nové Volvo S80?
Nové Volvo S80, švédský král jde do boje

První generace "es-osmdesátky", tedy zástupce vyšší střední třídy švédské automobilky Volvo, se představila již před osmi lety. Je to tedy jiŽ dlouhá doba, a tak nový model velmi silně klepal na dveře. Nové Volvo S80 je proti svému předchůdci v mnoha věcech hodně inovativní. Největší změnou prošla motorová nabídka. Mnozí zákazníci volali po nasazení osmiválcového motoru s tím, že v této třídě je takový motor samozřejmostí. Volvo je nechalo čekat poměrně dlouho, ale v nové generaci se i tito zákazníci konečně dočkají.

Pod kapotou Volva se zpočátku objeví čtveřice motorů. Tři benzínové a jeden naftový. Benzínové motory bude zastupovat šestiválec o objemu 3,2 litru s výkonem 175 kW (238 k) a točivým momentem 320 Nm, dále přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5 litru s výkonem 147 kW (200 k) a točivým momentem 300 Nm. Vrcholem benzínových motorů pak bude osmiválec o objemu 4,4 litru s výkonem 232 kW (315 k) a točivým momentem 440 Nm. Tento osmiválec je převzat z modelu XC90. Naftu pak bude zastupovat osvědčený pětiválec s výkonem 136 kW (185 k) a točivým momentem 400 Nm. Později se určitě objeví i skutečně ostré verze přeplňovaného motoru.

Design nového Volva S80 vychází z nového pojetí, které se již promítlo do ostatních modelů osobních vozů. Mezi technické zajímavosti bude patřit aktivní tempomat, adaptivní podvozek a všechny další prvky, které dnes neodmyslitelně patří k vyšší střední třídě. Bližší specifikace oznámí Volvo až za měsíc v Ženevě, do té doby musí postačit tyto základní informace.

Tip: Stáhněte si tapety na plochu s Volvem S80.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Nové Volvo S80

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

včera | Miro Mihálik | 11 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků