Nové Volvo S80 dostane osmiválec

Designová revoluce u Volva nekončí kabrioletem C70; nový model S80 nastupuje s novým vzhledem a novými motory. Mimo již představený šestiválec se pod kapotou nové osmdesátky objeví i nový výkonný osmiválec 4.4 V8 s výkonem 232 kW (315 k), který má být odpovědí na výkonné motory automobilky BMW. 

Jak uvádí vedení automobilky Volvo, tento krok má přimět stávající zákazníky k opětovnému nákupu a také přivést zákazníky konkurenčních automobilek, kteří preferují nejen luxusní svezení, ale i špičkové jízdni vlastnosti a dynamiku na úrovni konkurence; doposud nejsilnější verze S80 totiž měla pouze přeplňovaný šestiválec s výkonem 272 k.

Volvo spoléhá, že nová S80 bude kvalitnější než její konkurenti a pohon všech kol AWD a osmiválcem zvedne její prestiž a sportovní duch. Nové Volvo S80 se objeví na trhu už poměrně brzy a jeho základní cena by se měla pohybovat někde okolo milionu korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Starší spionážní fotografie --- Foto: © Automedia

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků