Nové SUV od Volva

Uvedení nového modelu je vždy dlouho tajeno, ale jednou se už musí s pravdou ven. Novinkou dnešních dnů je nové SUV švédské automobilky Volvo.
Nové SUV od Volva
Nový automobil, v současné době nesoucí označení XC90, je ztělesněním reality konceptu Volvo Adventure Concept Car a navazuje na tradici a úspěchy modelu V70 CrossCountry.

Hlavními charakteristickými prvky jsou moderní design, výkonné pohonné jednotky, Klepněte pro větší obrázek propracovaný interiér a možnost využití až sedmi míst pro cestující. Design nového modelu se vyznačuje typickou kapotou ve tvaru písmete „V“, které vychází z typické masky chladiče.

Podvozek XC90 vychází z nové platformy určené pro velké automobily značky Volvo. XC90 v sobě kombinuje vlastnosti off-roadů a luxusních limuzín pro běžný silniční provoz. Pod kapotou budou pěti a šestiválcové přeplňované motory. Zatím je jisté, že nebude chybět benzínová T6, tedy šestiválec o výkonu 272 ks a přeplňovaný dvojicí turbodmychadel a Klepněte pro větší obrázek vznětový pětiválec D5 o výkonu 163 ks.

Nové Volvo XC90 aspiruje na post nejbezpečnějšího automobilu kategorie SUV – díky své rozsáhlé bezpečnostní výbavě. Světová premiéra je naplánována na sedmého ledna 2002 na mezinárodní detroitský autosalon, místo premiéry nebylo zvoleno náhodu. Volvo totiž očekává, že 65 % produkce XC90 najde své zákazníky na severoamerickém trhu.

Bližší informace očekáváme v průběhu roku 2002, protože prodej nového automobilu bude na evropských trzích zahájen na podzim roku 2002.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků