Nové SUV od Volva

Uvedení nového modelu je vždy dlouho tajeno, ale jednou se už musí s pravdou ven. Novinkou dnešních dnů je nové SUV švédské automobilky Volvo.
Nové SUV od Volva
Nový automobil, v současné době nesoucí označení XC90, je ztělesněním reality konceptu Volvo Adventure Concept Car a navazuje na tradici a úspěchy modelu V70 CrossCountry.

Hlavními charakteristickými prvky jsou moderní design, výkonné pohonné jednotky, Klepněte pro větší obrázek propracovaný interiér a možnost využití až sedmi míst pro cestující. Design nového modelu se vyznačuje typickou kapotou ve tvaru písmete „V“, které vychází z typické masky chladiče.

Podvozek XC90 vychází z nové platformy určené pro velké automobily značky Volvo. XC90 v sobě kombinuje vlastnosti off-roadů a luxusních limuzín pro běžný silniční provoz. Pod kapotou budou pěti a šestiválcové přeplňované motory. Zatím je jisté, že nebude chybět benzínová T6, tedy šestiválec o výkonu 272 ks a přeplňovaný dvojicí turbodmychadel a Klepněte pro větší obrázek vznětový pětiválec D5 o výkonu 163 ks.

Nové Volvo XC90 aspiruje na post nejbezpečnějšího automobilu kategorie SUV – díky své rozsáhlé bezpečnostní výbavě. Světová premiéra je naplánována na sedmého ledna 2002 na mezinárodní detroitský autosalon, místo premiéry nebylo zvoleno náhodu. Volvo totiž očekává, že 65 % produkce XC90 najde své zákazníky na severoamerickém trhu.

Bližší informace očekáváme v průběhu roku 2002, protože prodej nového automobilu bude na evropských trzích zahájen na podzim roku 2002.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků