Nové SUV od Volva

Uvedení nového modelu je vždy dlouho tajeno, ale jednou se už musí s pravdou ven. Novinkou dnešních dnů je nové SUV švédské automobilky Volvo.
Nové SUV od Volva
Nový automobil, v současné době nesoucí označení XC90, je ztělesněním reality konceptu Volvo Adventure Concept Car a navazuje na tradici a úspěchy modelu V70 CrossCountry.

Hlavními charakteristickými prvky jsou moderní design, výkonné pohonné jednotky, Klepněte pro větší obrázek propracovaný interiér a možnost využití až sedmi míst pro cestující. Design nového modelu se vyznačuje typickou kapotou ve tvaru písmete „V“, které vychází z typické masky chladiče.

Podvozek XC90 vychází z nové platformy určené pro velké automobily značky Volvo. XC90 v sobě kombinuje vlastnosti off-roadů a luxusních limuzín pro běžný silniční provoz. Pod kapotou budou pěti a šestiválcové přeplňované motory. Zatím je jisté, že nebude chybět benzínová T6, tedy šestiválec o výkonu 272 ks a přeplňovaný dvojicí turbodmychadel a Klepněte pro větší obrázek vznětový pětiválec D5 o výkonu 163 ks.

Nové Volvo XC90 aspiruje na post nejbezpečnějšího automobilu kategorie SUV – díky své rozsáhlé bezpečnostní výbavě. Světová premiéra je naplánována na sedmého ledna 2002 na mezinárodní detroitský autosalon, místo premiéry nebylo zvoleno náhodu. Volvo totiž očekává, že 65 % produkce XC90 najde své zákazníky na severoamerickém trhu.

Bližší informace očekáváme v průběhu roku 2002, protože prodej nového automobilu bude na evropských trzích zahájen na podzim roku 2002.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků