Kia konečně ukázala nové SUV Seltos. Cílí na mladé lidi, podívá se i do Evropy?

Po nespočtu upoutávek Kia konečně předvádí své nové kompaktní SUV Seltos. Jeho příchod na evropský trh je však stále nejasný.

Do již široké řady SUV a crossoverů nyní Kia přivádí další kompaktní model s názvem Seltos. Novinka vychází z dříve uvedeného konceptu SP Signature a podle automobilky má být určena „pro generaci mileniálů“, tedy hlavně mladé zákazníky hledající moderní SUV do města. Design modelu má přitom uvádět nové prvky, kterých se dočkáme u nadcházejících modelů značky.

Oficiální fotky interiéru zatím Kia nezveřejnila, dominantou palubní desky má být ovšem 10,25palcový displej infotainmentu a před řidičem se za příplatek objeví i 8palcový head-up displej. Chybět nesmí ambientní osvětlení s funkcí pulzování v závislosti na puštěné hudbě, s čímž souvisí i dostupný prémiový audiosystém Bose.

Kia XCeed nabídne technickou vychytávku, která v Evropě oslaví premiéru

Kia XCeed nabídne technickou vychytávku, která v Evropě oslaví premiéru

Pod kapotou je zmiňována volba třech motorizací. Vrcholnou benzinovou jednotkou bude přeplňovaná šestnáctistovka o výkonu 130 kW (177 koní), kterou doplní atmosférický dvoulitr o výkonu 110 kW (149 koní). Diesel zastane šestnáctistovka se 100 kW (136 koní).

Na pohon všech kol dle předpokladů nedochází. V závislosti na motoru budou v nabídce šestistupňové a sedmistupňové automatické převodovky a rovněž bezestupňová skříň CVT. Seltos pak dostává i volič jízdních režimů, kdy budou řidič moci volit mezi nastaveními Normal, Eco a Sport.

Kia láká na novinku XCeed. Crossover na základě Ceedu se představí na konci června

Kia láká na novinku XCeed. Crossover na základě Ceedu se představí na konci června

Ačkoliv Kia označuje nové SUV za globální model, již dřívější informace britského Autocaru uváděly, že na evropský trh novinka nezavítá. Produkce bude ostatně probíhat na dvou místech – v Andhrapradéši v Indii a doma v jihokorejském Kwangdžu.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků