Kia konečně ukázala nové SUV Seltos. Cílí na mladé lidi, podívá se i do Evropy?

Po nespočtu upoutávek Kia konečně předvádí své nové kompaktní SUV Seltos. Jeho příchod na evropský trh je však stále nejasný.

Do již široké řady SUV a crossoverů nyní Kia přivádí další kompaktní model s názvem Seltos. Novinka vychází z dříve uvedeného konceptu SP Signature a podle automobilky má být určena „pro generaci mileniálů“, tedy hlavně mladé zákazníky hledající moderní SUV do města. Design modelu má přitom uvádět nové prvky, kterých se dočkáme u nadcházejících modelů značky.

Oficiální fotky interiéru zatím Kia nezveřejnila, dominantou palubní desky má být ovšem 10,25palcový displej infotainmentu a před řidičem se za příplatek objeví i 8palcový head-up displej. Chybět nesmí ambientní osvětlení s funkcí pulzování v závislosti na puštěné hudbě, s čímž souvisí i dostupný prémiový audiosystém Bose.

Kia XCeed nabídne technickou vychytávku, která v Evropě oslaví premiéru

Kia XCeed nabídne technickou vychytávku, která v Evropě oslaví premiéru

Pod kapotou je zmiňována volba třech motorizací. Vrcholnou benzinovou jednotkou bude přeplňovaná šestnáctistovka o výkonu 130 kW (177 koní), kterou doplní atmosférický dvoulitr o výkonu 110 kW (149 koní). Diesel zastane šestnáctistovka se 100 kW (136 koní).

Na pohon všech kol dle předpokladů nedochází. V závislosti na motoru budou v nabídce šestistupňové a sedmistupňové automatické převodovky a rovněž bezestupňová skříň CVT. Seltos pak dostává i volič jízdních režimů, kdy budou řidič moci volit mezi nastaveními Normal, Eco a Sport.

Kia láká na novinku XCeed. Crossover na základě Ceedu se představí na konci června

Kia láká na novinku XCeed. Crossover na základě Ceedu se představí na konci června

Ačkoliv Kia označuje nové SUV za globální model, již dřívější informace britského Autocaru uváděly, že na evropský trh novinka nezavítá. Produkce bude ostatně probíhat na dvou místech – v Andhrapradéši v Indii a doma v jihokorejském Kwangdžu.

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků