Nové Subaru Impreza STi: první oficiální snímky

Jen chvíli po oficiálním představení Mitsubishi Lanceru Evo X přichází na scénu i nová generace jediného rivala v podobě Subaru Impreza STi. Japonská automobilky nyní zveřejnila první sadu snímků ostrého provedení, které bude v oblasti designu vcelku kontroverzním vozem.

Samotné informace o technice nejsou prozatím oficiálně potvrzeny, ale zcela jistě se mezi koly objeví středový diferenciál DCCD s několika režimy nastavení a také systém SI-Drive a systém stability VDC. Samozřejmostí je pak asymetrický trvalý náhon na všechna kola a čtyřválcový boxer pod kapotou. Výkon se bude pohybovat okolo 300 koní a točivý moment by měl dosahovat 450 Nm. Stovka zhruba za 5 sekund a maximální rychlost přes 250 km/h nebudou překvapením. Na rozdíl od Lanceru Evo bude mít STi jen jednu převodovku a to manuální šestistupňovou.

V současnosti tak známe jen vizuální podobu Imprezy STi a ta bude mnohým fanouškům těžko stravitelná. Místo sedanu je zde hatchback a navíc s celkem nudným designem. Ve srovnání s Evem působí Impreza STI dost obyčejně, jenže tento vůz se chlubí hlavně technikou a ta bude bezpochyby opět špičková a plně srovnatelná s Lancerem.

Mimo změnu typu karosérie stojí za pozornost i výfukový systém. Pod zadním nárazníkem jsou nyní dvě dvojité koncovky, místo jedené velké. Impreza STi bude nabízena celkově v šesti odstínech a opět budou k dispozici i kola z lehké slitiny s typickým zlatým lakováním.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nové Subaru Impreza STi
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků