Nové Subaru BRZ na první upoutávce. Kouzlo si uchová, dostane se ale k nám?

Dřívější informace se potvrzují a Subaru rozjíždí vlnu upoutávek na novou generaci sporťáku BRZ.

Se současnou generací Subaru BRZ jsme se v Evropě rozloučili závěrečnou edicí Final Edition. Nyní už tedy pomalu přichází čas na uvedení druhé generace oblíbeného sporťáku. Po spatření několika maskovaných prototypů nám Subaru poskytuje první upoutávku, která toho sice příliš neprozrazuje, alespoň ji však doprovází informace o představení vozu ještě letos na podzim.

Jak už víme, novinka opět přijede se sdílenou technikou mezi Subaru a Toyotou. Uvedení nové generace Toyoty GT86 bychom se tedy měli dočkat ve stejné době. Samotné uvedení na trh pak bylo dle dříve uniklých informací plánováno na léto 2021. Na upoutávce Subaru si možná všimnete, že kola BRZ jsme už mohli vidět na ostré Toyotě GR Yaris.

Subaru má pro rok 2021 jedinou novinku. V Evropě zůstává i přes vysokou pokutu

Subaru má pro rok 2021 jedinou novinku. V Evropě zůstává i přes vysokou pokutu

K technice se Subaru zatím nevyjadřuje. Podle britského Autocaru budou nicméně oba vozy postaveny na nové platformě (od Toyoty) a pohonnou jednotku opět zajistí Subaru. Boxeru se tedy sporťáky nevzdají. Poslední drby pak zmiňují udržení atmosférické jednotky, namísto dříve předpokládaného směru přeplňování.

Přesněji se mluví o 2,4litrovém čtyřválci, který by zajistil asi 220 koní (162 kW) a 240 N.m točivého momentu. Zájemci by měli na výběr mezi klasickou manuální šestistupňovou převodovkou nebo nově vyvinutým automatem.  

Vylepšená Toyota Land Cruiser má české ceny. Vážně potřebujete Range Rover?

Vylepšená Toyota Land Cruiser má české ceny. Vážně potřebujete Range Rover?

Právě setrvání u atmosférického motoru by však mohlo zhatit příchod nové generace BRZ do Evropy. Důvodem jsou samozřejmě místní emisní normy, rovněž ve spojitosti s vysokými pokutami za nesplnění flotilových emisí Subaru za letošní rok. Automobilce totiž hrozí pokuta ve výši 112 milionů eur (asi 3 miliardy korun).

Při troše štěstí by se mohl příchod BRZ do Evropy jen opozdit do doby, kdy Subaru své flotilové emise sníží, například uvedením chystaného elektrického crossoveru a další elektrifikací modelové nabídky. Jak si po stránce emisí povede v Evropě Toyota s novou GT86 to se teprve uvidí. Nakonec bychom se však mohli dočkat alespoň jednoho sourozence.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 64 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků