Nové Subaru BRZ do Evropy nedorazí, píší Britové. Naděje tady ale pořád je

Kdo očekával, že nová generace sporťáku od Subaru dorazí do Evropy, bude nepochybně zklamán z nejnovějšího prohlášení automobilky.

Po prvotním nadšení z dalšího sporťáku, který by mohl zpestřit nabídku v Evropě, se podobně jako u konceptu Nissan 400Z potvrzují dřívější obavy. S pár upoutávkami na novou generaci BRZ totiž Subaru uvedlo, že model neplánuje uvést do prodeje v Evropě. Informaci sdělil britskému Autocaru mluvčí japonské značky.

Subaru má pro rok 2021 jedinou novinku. V Evropě zůstává i přes vysokou pokutu

Subaru má pro rok 2021 jedinou novinku. V Evropě zůstává i přes vysokou pokutu

Prozatím není jasné, zda tento krok provede rovněž Toyota s technickým sourozencem, nástupcem GT86 (údajně pod názvem GR86) – obě auta jsou totiž opět vyvíjena ve spolupráci Subaru a Toyoty. Lze odhadovat, že pokud BRZ se do Evropy nepodívá, bude to hlavně kvůli emisním limitům a celkovým flotilovým emisím nabídky Subaru.

Podle Zdeňka Zikmunda, tiskového mluvčího českého zastoupení Subaru, jsou aktuální upoutávky na novou generaci BRZ aktivitou amerického zastoupení značky a o uvedení vozu na evropský trh zatím nejsou žádné zprávy. BRZ je na druhou stranu v Evropě oblíbené a v Česku se prodává dobře. Důkazem může být i počet kusů rozlučkové verze Final Edition - do Evropy jich dorazí 157, z nichž 43 zamíří do Česka. Pokud se nové BRZ do Evropy skutečně podívá, nebude to hned příští rok, naděje ale stále existuje. 

Podle neoficiálních informací budou vozy stát na platformě Toyoty a pohánět je bude agregát Subaru. Tím by měl být atmosférický čtyřválec o objemu 2,4 litru s výkonem 162 kW (220 koní). Zákazníci by si pak měli vybírat mezi automatickou a manuální převodovkou.

Nová Toyota Mirai sbírá první reakce. Chválí se jízdní vlastnosti a dojezd 850 km

Nová Toyota Mirai sbírá první reakce. Chválí se jízdní vlastnosti a dojezd 850 km

Zda si Toyota s rozsáhlou nabídkou „čistějších“ hybridů v Evropě (oproti Subaru) bude moci dovolit uvést atmosférický sporťák do prodeje i tady, to se teprve uvidí. Poslední roky s novou Suprou a hot-hatchem GR Yaris ale ukazují, že Toyota se sportovních modelů v Evropě zatím nebojí.

Datum premiéry Subaru BRZ již známe a novinka se předvede 18. listopadu, o nástupci GT86 však samotná Toyota nechává informace pod pokličkou.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků
Renault Captur E-Tech v dlouhodobém testu: Povedený start! Rychlík to ale není

Renault Captur E-Tech 160 (1. díl)

Testovací auta se u nás zpravidla zdrží necelý týden. S plug-in hybridním Renaultem Captur však máme troch větší plány.

8.  1.  2021 | Jan Mička | 14 příspěvků