Nové projekty MG, část 1.

Britská automobilka MG Rover Group, uveřejnila další informace k připravovaným novým sportovním modelům MG. Na trh budou uvedeny na podzim letošního roku, protože zatím nebyly uveřejněny oficiální názvy, budeme používat, stejně jako zástupci...
Nové projekty MG, část 1.
Britská automobilka MG Rover Group, uveřejnila další informace k připravovaným novým sportovním modelům MG. Na trh budou uvedeny na podzim letošního roku, protože zatím nebyly uveřejněny oficiální názvy, budeme používat, stejně jako zástupci automobilky na tiskové konferenci, kódové označení X30, X20 a X10.

Projekt X10

S projektem X10 jsme Vás již před časem seznámili. Nyní tedy informace doplníme o nově získaná fakta. Automobil využívá některé komponenty s Roveru 75 a největší změny se dotkly konfigurace podvozku. Jak je vidět na fotografiích, změnami prošla i karoserie a interiér.

Pro pohon se počítá s upravenou verzí dva a půl litrového šestiválce KV6 s výkonem 195 ks. Ve vývoji jsou však i verze poháněné osmiválcovými motory o výkonu 260 ks, jako specialitka na závěr je připravována verze s 375 ks.

Unikátní styl automobilů MG zaručují 18" litá kola, a sportovně naladěný podvozek. Právě díky 18" litým kolům bylo možné osadit přední nápravu brzdovými kotouči o průměru 325 mm.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

dnes | Milan Lažanský
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků