Nové projekty MG, část 1.

Britská automobilka MG Rover Group, uveřejnila další informace k připravovaným novým sportovním modelům MG. Na trh budou uvedeny na podzim letošního roku, protože zatím nebyly uveřejněny oficiální názvy, budeme používat, stejně jako zástupci...
Nové projekty MG, část 1.
Britská automobilka MG Rover Group, uveřejnila další informace k připravovaným novým sportovním modelům MG. Na trh budou uvedeny na podzim letošního roku, protože zatím nebyly uveřejněny oficiální názvy, budeme používat, stejně jako zástupci automobilky na tiskové konferenci, kódové označení X30, X20 a X10.

Projekt X10

S projektem X10 jsme Vás již před časem seznámili. Nyní tedy informace doplníme o nově získaná fakta. Automobil využívá některé komponenty s Roveru 75 a největší změny se dotkly konfigurace podvozku. Jak je vidět na fotografiích, změnami prošla i karoserie a interiér.

Pro pohon se počítá s upravenou verzí dva a půl litrového šestiválce KV6 s výkonem 195 ks. Ve vývoji jsou však i verze poháněné osmiválcovými motory o výkonu 260 ks, jako specialitka na závěr je připravována verze s 375 ks.

Unikátní styl automobilů MG zaručují 18" litá kola, a sportovně naladěný podvozek. Právě díky 18" litým kolům bylo možné osadit přední nápravu brzdovými kotouči o průměru 325 mm.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků