Nové Porsche Macan se blíží. Elektrickou verzi mohou zaříznout samotní zákazníci

Nový Macan bychom měli vidět do dvou let. Jak to ale bude kapotou? Bude bzučet, nebo bručet?

První generace Porsche Macan je na trhu již šest let. Pomalu je čas hledat odpověď na otázku, co s příští generací. Macanu se v loňském roce prodalo celosvětově téměř sto tisíc kusů, takže Porsche bude muset dělat kroky opatrně, aby nešláplo vedle a tento veleúspěšný model tak ztratil popularitu.

V útrobách automobilky se už na novince pracuje a výsledek uvidíme v horizontu osmnácti měsíců. Předmětem diskuzí je samozřejmě čistě elektrická verze, která se jeví jako nejpravděpodobnější možnost. Michael Steiner, šéf vývoje automobilky, proto prozradil magazínu Auto Express pár informací.

Světové Auto roku 2020 (WCOTY) se blíží do finále. Porsche už teď ví, že zvítězilo

Světové Auto roku 2020 (WCOTY) se blíží do finále. Porsche už teď ví, že zvítězilo

„Na vývoji čistě elektrického Macanu pracujeme. Pro nás v Porsche je nyní povinností, abychom hledali na elektrickém pohonu sportovní stránky“, sdělil magazínu. Klíčovým prvkem novinky bude nová platforma PPE, kterou Porsche vyvíjelo společně s Audi.

Znamená to tedy, že se Porsche chystá udělat ten obávaný krok, který by se části potenciální klientely nemusel líbit? Ne tak docela. „Elektrický Macan bude stát na nové platformě, nepůjde tedy o žádný derivát. Víme, že přechodem ze spalovacích motorů na elektrické nebudeme moct nabídnout takovou rychlost, tudíž budeme oba modely nabízet paralelně“ doplnil Steiner.

Porsche 911 Turbo S už koupíte i v ČR. Audi R8 je proti němu z levného kraje

Porsche 911 Turbo S už koupíte i v ČR. Audi R8 je proti němu z levného kraje

Elektrický a spalovací Macan se tedy budou nějakou dobu prodávat souběžně. Přednost bude mít samozřejmě ten, po kterém bude vyšší poptávka. Ten, který už na tom bude prodejně špatně, se zřejmě odporoučí.

V galerii najdete Porsche Macan aktuální generace.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 125 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků