Nové Porsche Macan se blíží. Elektrickou verzi mohou zaříznout samotní zákazníci

Nový Macan bychom měli vidět do dvou let. Jak to ale bude kapotou? Bude bzučet, nebo bručet?

První generace Porsche Macan je na trhu již šest let. Pomalu je čas hledat odpověď na otázku, co s příští generací. Macanu se v loňském roce prodalo celosvětově téměř sto tisíc kusů, takže Porsche bude muset dělat kroky opatrně, aby nešláplo vedle a tento veleúspěšný model tak ztratil popularitu.

V útrobách automobilky se už na novince pracuje a výsledek uvidíme v horizontu osmnácti měsíců. Předmětem diskuzí je samozřejmě čistě elektrická verze, která se jeví jako nejpravděpodobnější možnost. Michael Steiner, šéf vývoje automobilky, proto prozradil magazínu Auto Express pár informací.

Světové Auto roku 2020 (WCOTY) se blíží do finále. Porsche už teď ví, že zvítězilo

Světové Auto roku 2020 (WCOTY) se blíží do finále. Porsche už teď ví, že zvítězilo

„Na vývoji čistě elektrického Macanu pracujeme. Pro nás v Porsche je nyní povinností, abychom hledali na elektrickém pohonu sportovní stránky“, sdělil magazínu. Klíčovým prvkem novinky bude nová platforma PPE, kterou Porsche vyvíjelo společně s Audi.

Znamená to tedy, že se Porsche chystá udělat ten obávaný krok, který by se části potenciální klientely nemusel líbit? Ne tak docela. „Elektrický Macan bude stát na nové platformě, nepůjde tedy o žádný derivát. Víme, že přechodem ze spalovacích motorů na elektrické nebudeme moct nabídnout takovou rychlost, tudíž budeme oba modely nabízet paralelně“ doplnil Steiner.

Porsche 911 Turbo S už koupíte i v ČR. Audi R8 je proti němu z levného kraje

Porsche 911 Turbo S už koupíte i v ČR. Audi R8 je proti němu z levného kraje

Elektrický a spalovací Macan se tedy budou nějakou dobu prodávat souběžně. Přednost bude mít samozřejmě ten, po kterém bude vyšší poptávka. Ten, který už na tom bude prodejně špatně, se zřejmě odporoučí.

V galerii najdete Porsche Macan aktuální generace.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 78 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků